Güncel

Twitter'da yeni farklı bir şey fark ettiniz mi?

Kullanıcıların birbirleri ile etkileşimde bulunmalarını sağlayan sosyal ağ hizmeti Twitter’da bir şeyler değişmiş gibi. Peki nedir bu değişen? Hadi bir göz atalım!

Twitter'da yeni farklı bir şey fark ettiniz mi?

Twitter’da her şey, her zamanki gibi görünse de size bir şeylerin farklılaştığı ve değiştiği hissini veriyor olabilir mi? Yazı karakteri dün de böyle miydi? "Takip et" düğmesi o kadar karanlık mıydı? Twitter, sosyal ağının görünümünde ve ara yüzünde ince bir şekilde hissedilebilen yeni bazı değişiklikler yapmış olabilir mi?

Sosyal ağın kendisi, çarşambadan bu yana platformun kullanıcılarına hem web sürümünde hem de mobil cihaz uygulamasında görünmeye başlayan yeni bir Twitter tasarımı ile hizmet vermeye başladı. Sosyal ağı, daha "erişilebilir, benzersiz ve neyden bahsettiğinize odaklanan" bir hale getiren değişikliklerin neler olduğunu görelim.

Yeni Twitter Tasarımında Neler Var!

  1. Yeni yazı tipi, geçen Ocak ayında Twitter, sizi artık kullanımınıza hazır olan yeni metin yazı tipi Chirp ile tanıştırdı.
  2. Hizalama, tüm batı dili metinleri artık sola hizalanabiliyor ve kaydırırken okunmasını kolaylaştırıyor.
  3. Daha az mavi, daha fazla kontrast, Twitter, oluşturduğunuz ve paylaştığınız fotoğraf ve videolara dikkat çekmek için yapılan bir değişiklik olan, renklerini "yüksek kontrastlı ve çok daha az mavi" olacak şekilde güncelledi. Ayrıca "size yeni bir paket sunmak için kısa süre içinde yeni renkler eklenecek."
  4. Yeni düğmeler, yeni düğmeler de yüksek kontrastlı. Şimdi gerçekleştirebileceğiniz en önemli eylemler öne çıkıyor. Ve evet, aşağıdaki düğmeler artık farklı görünüyor ve bir bakışta yaptığınız eylemleri görmenize yardımcı olacaklar.
  5. Daha az görsel dağınıklık, daha az gri arka plan ve gereksiz bölme çizgileri vardı. Metnin okunmasını kolaylaştırmak için alanlar artırıldı.

Tüm bu değişikliklerin kullanıcı deneyimini geliştirmek için yapıldığı söyleniyor. Fakat bu değişikliklerden bazıları zaten eski sürümlerde mevcut muydu? Acaba Twitter eski sürümüne mi dönüyor? Tüm bunların cevabını bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.