Elon Musk'ın Twitter yönetim kuruluna katılıp katılmayacağı belli oldu

Elon Musk kısa süre önce Twitter hisselerinden büyük bir kısmı satın aldı. Musk'ın Twitter yönetim kuruluna katılacağı tartışılıyordu, ancak bu durum değişti.

Elon Musk'ın Twitter yönetim kuruluna katılıp katılmayacağı belli oldu

Twitter CEO'su Parag Agrawal, şirkete gönderdiği bir mesajda Elon Musk'ın Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacağını duyurdu. Agrawal geçen hafta Musk'ın şirket hisselerinin yüzde 9,2'sini satın almasının ardından yönetim kuruluna atanacağını doğrulamıştı, ancak şimdi Musk'ın bu karardan vazgeçtiğini açıkladı.

Elon Musk'ın Twitter yönetim kuruluna katılıp katılmayacağı belli oldu

Agrawal, "Salı günü, Elon'un bir özgeçmiş kontrolü ve resmi kabule bağlı olarak Kurul'a atanacağını duyurduk" diye yazmıştı. "Elon'un yönetim kuruluna atanması resmen yürürlüğe girecekti, ancak Elon aynı sabah artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim Kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.” ifadelerini kullandı.

twitter yönetim kurulu

Twitter'ın yönetim kuruluna katılmak, Musk'ın şirketin yüzde 14,9'undan fazlasına sahip olmasını engellerdi. Musk'ın satın alımı kamuya açık hale geldiğinde, Twitter'daki hissesi 2,89 milyar dolar değerindeydi.

Musk'ın Twitter'daki hissesi açıklandığından beri, Tesla ve SpaceX CEO'su şirket için fikirlerini herkese açık bir şekilde tweetliyor. İşte Agrawal'ın tam mesajı:

"Elon Musk, Kurulumuza katılmama kararı aldı. Yaşananlarla ilgili şunları paylaşabilirim. Yönetim Kurulu ve ben, Elon'un yönetim kuruluna katılması hakkında tartıştık. İşbirliği yapmaktan ve riskleri netleştirmekten heyecan duyduk. Ayrıca, tüm yönetim kurulu üyeleri gibi, Elon'a sahip olmanın en iyi yol olduğuna inandık. Kurul ona bir koltuk teklif etti. Salı günü, Elon'un bir özgeçmiş kontrolü ve resmi kabule bağlı olarak Kurul'a atanacağını duyurduk. Elon'un yönetim kuruluna atanması resmen yürürlüğe girecekti, ancak Elon aynı gün artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim Kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her zaman değer verdik ve değer vereceğiz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız. Önümüzde dikkat dağıtıcı şeyler olacak, ancak hedeflerimiz ve önceliklerimiz değişmedi. Aldığımız kararlar ve nasıl uyguladığımız bizim elimizde, başka kimsenin değil. Gürültüyü azaltalım ve işimize ve inşa ettiğimiz şeye odaklanalım."