Güncel

Elon Musk'tan Türk mühendise iddialı yanıt!

Tesla’da hissesi olan yatırımcıları satış yapmaları konusunda uyardı. Bu konuda bir Türk mühendisin Musk’a yönelttiği Twitter paylaşımı adeta gündeme bomba gibi oturdu.

Elon Musk Türk mühendise ayar verdi!

2017 yılının sonunda 20.000 adet Model 3 üretim sözünü tutamayan Tesla, değer kaybetmeye devam ediyor. Goldman Sachs analistleri, Tesla’da hissesi olan yatırımcıları satış yapmaları konusunda uyardı. Bu konuda bir Türk mühendisin Musk’a yönelttiği Twitter paylaşımı adeta gündeme bomba gibi oturdu.

HaberTürk'ün haberine göre; son altı haftadır sipariş verdiği Model 3’ü bekleyen bir Tesla müşterisi, Musk’a Twitter üzerinden tepki gösterdi. Nedeniyse şirketin 2 hafta daha beklemesi gerektiği yönünde mesaj göndermesiydi. Müşteri, Tesla’nın müşteri hizmetleri kalitesinin çok gülünç olduğunu ve aracını 2 yıl beklemek istemediğini söyledi.

Mağdur durumda olan müşterinin bu paylaşımları sırasında araya Volga Aksoy isminde bir Türk mühendis dahil oldu. Aksoy, daha önce Electronic Arts’da oyun geliştiricisi olarak çalışan, şimdilerde Facebook’a bağlı Oculus şirketinde görevli bir mühendis. Volga Aksoy, Goldman Sachs yetkililerinin açıklamalarını içeren bir haberle şu paylaşımı yaptı: "Tesla hissem var ama bu beni huzurlu hissettirmiyor" 

Elon Musk'ın Volga Aksoy'a cevabı, iddialı bir çıkışla "bahislerinizi oynayın" oldu.

Elon Musk, daha önce de Facebook'un bir süredir başını ağrıtan veri skandalı nedeniyle bir Türk kullanıcıya cevap vererek olay yaratmıştı.

Elon Musk'a bir Türk kullanıcının "Adamsan Facebook'taki SpaceX sayfasını sil" demesi üzerine Elon Musk,  "Bir sayfımızın olduğunu bilmiyordum. Sileceğim." şeklinde Türk kullanıcıya mesaj atmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.