Güncel

Emlak sektöründe bahar rehaveti…

Emlak sektöründe birçok sebepten kaynaklanan bahar rehaveti yaşanıyor. Emlak haberlerinde tüm detaylar ortaya çıkıyor.

Emlak sektöründe bahar rehaveti…

Ekonominin lokomotif sektörü inşaatta yaşanan büyüme emlak haberlerine yansıdı, son günlerde yerini soğuk rüzgarlara bıraktı. Nisan ve mayıs aylarında yaşanan satış hareketliliği, seçim, seçim sonuçları, Ramazan ve tatil sezonunun açılmasıyla duruldu.

Firmalar her ne kadar dik ve korkusuz durmaya çalışsa da ortada bir belirsilik hakim. Son aylarda dolar kurunda yaşanan artış ve buna bağlı olarak doğan maliyet yanş hammadde fiyatlarındaki yükseliş firmaları zorunlu zamma itti. Bir de buna seçim belirsizliği adı altında bankaların konut kredi faiz oranlarını artırması ekleneince durum iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Yatırımcı bu şartlarda bekleme haline geçerken firmalar da önce kampanyaya ağırlık verdi. Bugün al akşam taşın, şimdi al seneye öde, peşinat ve kredilerdeki uygun ödeme imkanları darken bu çırpınış da son buldu. Artık firmalar da durdu.

2 ay önce dolup taşan ve minimum yüzde 50’si satışla sonuçlanan ofis yoğunluğu yerini ziyarete bıraktı.

http://www.emlakeki.com

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.