Emtia emektarı: Bitcoin şimdi 'aşırı indirimlerde'

Emtia emektarı: Bitcoin şimdi 'aşırı indirimlerde'

Emtia emektarı: Bitcoin şimdi 'aşırı indirimlerde'

Bitcoin ( BTC ) fiyatı, yayınlandığı tarihte 19.000 doların üzerinde işlem yapmak için küçük kazançlar elde etmesine rağmen, daha geniş piyasa olası faiz artışlarına ilişkin belirsizlikle karşı karşıya kalırken baskı altında kalıyor. Özellikle, Bitcoin 2022'de analistler düşüşü aşırı olarak nitelendirerek düzeltmeye devam etti.

Emtia emektarı: Bitcoin şimdi 'aşırı indirimlerde'

Bu doğrultuda, Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 21 Eylül'de yaptığı bir tweet'te, Bitcoin'in değerinin aşırı bir indirime düştüğünü ve amiral gemisi kripto para biriminin güvenli bir varlık olmaya devam ettiğini söyledi.

Özellikle stratejist, beklenen Federal Rezerv politikalarının faiz oranlarını artırmasıyla birlikte yatırımcıların yılın geri kalanında daha fazla fiyat düzeltmesi bekleyebileceklerine dikkat çekti.

“Bir Fed balyozu ile karşı karşıyayken, bu yılın geri kalanını daha önemli varlık fiyatları düşüşleri olmadan atlatmak pek mümkün değil. Dünyanın en spekülatif, aşırı ve en güvenli varlıkları. Bitcoin ve ABD T-tahvilleri aşırı indirimlere düştü” dedi.

Emtia emektarı: Bitcoin şimdi 'aşırı indirimlerde' - Resim : 1

Bloomberg emtia spot endeksi. Bloomberg İstihbaratı

Bitcoin'de McGlone yükselişi

Genişletilmiş piyasa oynaklığına rağmen, McGlone defalarca Bitcoin fiyatının 100.000 dolara fırlamak üzere olduğunu vurguladı. Finbold tarafından bildirildiği üzere McGlone, mevcut hakim makroekonomik faktörler sona erdiğinde Bitcoin'in yükselmeye hazır olduğuna inanıyor.

Hem hisse senetleri hem de kripto piyasaları depresyondayken, emtia gurusu daha önce dijital varlıkların mevcut koşullardan önce ortaya çıkacağını ve onları “yarıştaki en hızlı at” olarak nitelendirdiğini öne sürdü.  

Aynı zamanda, InTheMoneyStocks.com'un baş piyasa stratejisti McGlone'un yükseliş eğilimine rağmen , Gareth Soloway , Bitcoin'in bir sonraki fiyat hedefini 12.000 $ olarak belirleyerek daha fazla düzeltme için hazır olduğunu belirtti.

Soloway'e göre doların güçlü performansı, Bitcoin'in mevcut ayı piyasasından çıkma ihtimaline zarar veriyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.