Güncel

En Çok Para harcanan Mobil Uygulamalar ve Oyunlar Açıklandı!

Yılın bazı sezonları için en çok ödeme yapılan uygulamalar raporu güncellendi. İşte en çok para harcadığımız uygulama ve oyunlar!

En Çok Para harcanan Mobil Uygulamalar ve Oyunlar Açıklandı!

Pandemi hayatımıza girdiğinde, insanlar evlerine kapandıkça mobil uygulamalar daha fazla dikkat çekti. Evde vakit geçirmek isteyenlerin bir numaralı oyuncakları olan telefonlar, gelirlerini mobilden elde eden şirketleri daha da zenginleştirdi. Şaşırtıcı bir şekilde, bu yıl en çok para kazanmış uygulamalar geçen yıla göre daha fazla gelir elde etti.

Mobil uygulamalar hakkında yayınlanan raporlar ile 2021'in üçüncü çeyreğinde uygulama içi satın alma grafikleri yayınlandı.

En Çok Kazanan Mobil Uygulamalar ve Oyunlar!

Geçen yıl olduğu gibi, TikTok bu yılın üçüncü çeyreğinde en fazla gelir elde eden mobil uygulama oldu. İkinci sırada Piccoma, üçüncü sırada ise YouTube yer aldı. Sıralamanın geri kalanına baktığımızda kazananın sosyal medya uygulamaları ve dijital servisler olduğunu görüyoruz.

Tabii ki, en çok harcama yapan uygulama türü mobil oyunlardır. Sadece rekabetçi oyunlarda daha iyi olmak veya sadece kozmetik ürünler almak için binlerce dolar harcayan insanlar var. En çok para harcanan oyunlar şunlardır;

Temmuz ve Eylül aylarını kapsayan çeyrekte Play Store ve App Store'deki uygulamalarda 33,6 milyar dolarlık uygulama içi satın alma işlemi meydana geldi.

Platforma baktığımızda App Store'nin 21,5 milyar dolarla birinci, Play Store'nin ise 12,1 milyar dolarla ikinci sırada yer aldığını görüyoruz. Bu, iOS kullanıcılarının daha fazla harcama yaptığı anlamına geliyor.

Yorumlar
Mk-ultra
İyi ki yaşlıyım. Oyuna çok meraklı değilim. Oyunlar cep telefonunu yorar ömrünü kısaltır. Özellikle pilini ve aşırı ısınma yapar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.