En hızlı interneti kim sunuyor? Sonuçlar belli oldu

Mobil internette Turkcell en hızlı interneti sunan şirket oldu. Peki ikinci ve üçüncü kim?

En hızlı interneti kim sunuyor? Sonuçlar belli oldu

Tüm dünyada en yaygın olan hız testi firması Speedtest, Türkiye'de en hızlı internet sunan şirketleri açıkladı. Mobil internet hızında ise liderlik Turkcell'de. Peki listenin devamında kimler yer alıyor? Detaylara bakalım.

Mobil internet hızında Turkcell birinci oldu

Speedtest, Türkiye'de mobil internet hızında en yüksek hız veren şirketleri listeledi. Tabloya göz attığımızda mobil internet hızındaki liderin Turkcell olduğunu görüyoruz. Turkcell, ortalama 52,78 Mbps indirme hızı sunarak, en hızlı mobil internet sunan firmalar arasında birinci oldu.

En hızlı mobil internet Turkcell

Listenin devamında ise Türk Telekom'u görüyoruz. Türk Telekom, 28,94 Mbps ile ikinciliği edindi. Üçüncünün ise 16,28 Mbps ile Vodafone'un yer aldığını görüyoruz. 

Peki en yüksek hız sunan internet servis sağlayıcıları (ISS) hangisi?

Speedtest'in paylaştığı tabloya göre TurkNet'in internet hızı konusunda birincilik koltuğunda yer edindiğini görüyoruz. Ortalama 55,82 Mbps hız sunan Turknet, en hızlı internet sunan ISS oldu. 

İkinci sırada ise ortalama 37,27 Mbps indirme hızı sunan Turksat Kablo yer alıyor. Listenin devamında ise 37,16 Mbps hız sunan Turkcell, 24,84 Mbps ile Vodafone ve 24,25 Mbps ile Türk Telekom takip ediyor.

En hızlı internet

Gecikme süresi açısından TurkNet, sunduğu ortalama 13 ms gecikme süresi ile hıza ek olarak bu konuda da birinci oldu. Türk Telekom ve Turksat Kablo, 20 ms gecikme süresi ile sırası ile ikinci ve üçüncü oldu. Listenin devamında ise 21 ms ile Turkcell'in dördüncü ve Vodafone'un 34 ms ile beşinci olduğunu görüyoruz.