Güncel

En sonunda oda akıllandı!

Bir çok teknoloji ürününden sonra buda akıllı oldu.


Artık çevremizde ne varsa akıllanmaya başladı. Telefonlardan beyaz eşyaya gözlükten otomobile kadar her şey akıllı oldu. Akıllanmayan bir ayakkabı kaldıydı şimdi oda akıllı grubuna girdi. Peki akıllı bir ayakkabı ile neler yapılabilir?

Akıllı ayakkabıyı üreten Nike firmasının amacı ise sporcuların antrenmanlarından daha fazla verim almaları içinmiş. Sporcular genelde kondisyon bisikletleri ve koşu bantlarıyla haşır neşir oluyorlar ve bu aletler anlık bilgileri takip etmekte epey başarılılar. Koştuğunuz kilometre, anlık yaktığınız kalori ve daha pek çok bilgiyi anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Nike Lunar TR1+ ise bu bilgileri alıp size bu doğrultuda bazı emirler veriyor.

1341063131_nike-lunar-tr1-fuel-01.jpg

Bu akıllı ayakkabının size daha hızlı koşmanızı söylemek gibi özellikleri bulunuyor. Hatta akıllı ayakkabı, bundan daha fazla özelliklere de sahip. Anlık performansınıza göre çeşitli komutlar verebiliyor. Donanımı ayakkabı ve iPhone uygulamasından oluşuyor. Akıllı ayakkabı Lunar TR1′in teki 377 gram ve pil ömrü ise kullanıma bağlı olarak 2 ila 3 hafta arasında sürüyor.

1341063655_nikesneaks.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.