Güncel

Microsoft'un kurucusuna göre Fatih Projesi yanlış!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates’e göre, tabletle eğitim olmaz.

Microsoft'un kurucusuna göre Fatih Projesi yanlış!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates hayatımıza Windows'u kazandıran kişi olarak biliniyor. Gates, yaklaşık 4 yıldır dev şirketin yönetimini bıraktı ve kendisini hayır işlerine verdi. Karısıyla birlikte kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı ile dünyanın dört bir yanında hayır işleri yapmaya başladı. Bill Gates'e göre öğrencileri tablet bilgisayar ile daha iyi eğitilemez.

Chronicle of Higher Education'a verdiği bir röportajda Bill Gates, Microsoft'un geçtiğimiz hafta tanıttığı Surface benzeri tabletlerin eğitim alanındaki kullanımına ilişkin bir soru üzerine yaptığı açıklama kayda değerdi. Bill Gates şunları söyledi;

1341053188_bill-gates.jpg

“ Öğrencilere bir cihaz dağıtılarak yapılan denemeler gerçekten çok başarısız oldu. Bütün eğitim müfredatını ve öğretmenleri değiştirmelisiniz. Ayrıca klavyesi olmayan bir cihazla bu iş yürümez. Demek istiyorum ki, öğrenciler okulda sadece bir şeyler okumuyorlar, yazı yazmak ve iletişime geçmek zorundalar. Bunları da ancak klavyesi olan bir bilgisayar ile yapabilirler.”

Bill Gates'e göre, düşük maliyetli bilgisayarlar eğitim için daha doğru bir yöntem olabilir.

Yorumlar
Misafir
BÖTE okuyan arkadaşların en büyük ümidi Fatih projesi.Ha geldi ha gelecek dendi devamlı.Bürokrasi zor iş ya.Velhasıl ALLAH herkesin yardımcısı olsun :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.