Güncel

Epic Games ve Lego'dan ortak metaverse hamlesi!

Epic Games ve Lego ortak metaverse hamlelerini duyurdu. İşte iki şirketin gelecek hakkında planlarıyla ilgili detaylar.

Epic Games ve Lego'dan ortak metaverse hamlesi!

LEGO Group ve Epic Games bugün, metaverse'i çocuklar ve aileler için güvenli ve eğlenceli hale getirmek için bir adım attı. Şirketlet geleceğini şekillendirmek için uzun vadeli bir ortaklığa girdiklerini duyurdu. İki şirket, her yaştan çocuğun birlikte eğlenmesi için sürükleyici, yaratıcı bir şekilde ilham veren ve ilgi çekici bir dijital deneyim oluşturmak için bir araya gelecek.

Epic Games ve Lego'dan ortak metaverse hamlesi!

lego

LEGO Group CEO'su Niels B Christiansen konuyla ilgili olarak: Aile dostu dijital deneyim, çocuklara güvenli ve pozitif bir alanda kendilerine güvenen insanlar olmaları ve harika oyun fırsatları sunmaları için onları güçlendirecek araçlara erişim sağlayacak. Çocuklar dijital ve fiziksel dünyalarda oynamaktan zevk alır ve ikisi arasında sorunsuzca hareket eder. Dijital deneyimler yoluyla yaratıcılık, işbirliği ve iletişim gibi yaşam boyu sürecek becerileri geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Ancak onları güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı kılmak gibi bir sorumluluğumuz var. Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Epic Games CEO'su ve Kurucusu Tim Sweeney şunları söyledi: “LEGO Group, yaklaşık bir asırdır yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü cezbetti ve metaverse'de eğlenceli bir alan inşa etmek için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz"

Metaverse geliştikçe, insanların sanal, 3B bir dünyada nasıl tanıştığını, oynadığını, çalıştığını, öğrendiğini ve etkileşime girdiğini yeniden şekillendiriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.