Eski CFTC başkanı, stablecoin'ler için yeni yasalar çıkarmak istemiyor!

Eski CFTC başkanı, stablecoin'lerin düzenlenmesinde yeni yasalar çıkarma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Eski CFTC başkanı, stablecoin'ler için yeni yasalar çıkarmak istemiyor!

Devam eden Amerika Birleşik Devletleri kripto para sektörü düzenleme tartışması, özellikle kötü şöhretli Terra ( LUNA ) ekosisteminin çöküşünden sonra, istikrarlı paraları yönetmeye önemli ölçüde daraldı . Genel fikir birliği, stablecoin'leri yönetmek için yeni kapsamlı yasalar için bastırıyor olsa da, paydaşların bir bölümü mevcut finansal yasaların yeterli olacağına inanıyor.

Eski CFTC başkanı, stablecoin'ler için yeni yasalar çıkarmak istemiyor!

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ( CFTC ) başkanı Timothy Massad, 22 Eylül'de  Bloomberg ile yaptığı röportajda , düzenleyici kurumlar işbirliği yaparsa, mevcut bankacılık yasalarını stablecoin'leri denetlemek için kullanabileceklerini söyledi.

Massad'a göre, düzenlemenin yürürlüğe girmesi sektör için iyi, ancak finansal oyuncuların kapsamlı yasalar çıkarabilmeleri konusunda şüphelerini dile getirdi. Düzenleyicilerin sabit paraları düzenlemek için yeterli bir başlangıç ​​noktasına sahip olduğuna inanıyor.

Mossad, ''Mevzuat harika olsa da, bunun bir numaralı olacağından emin değiliz ve kapsamlı olmayacağından biraz endişeliyiz, bu yüzden bugün finansal düzenleyicilerin yaratmaları gereken yetkilere sahip olduğunu söylüyoruz. Bu faaliyeti [stabil paraları] bankacılık çevresine getirmeye çalışmak için bir çerçeve. Bugün mevcut yasalara göre yapılabilir ve yine yasalara karşı değiliz,” dedi.

Eski CFTC başkanı, stablecoin'ler için yeni yasalar çıkarmak istemiyor! - Resim : 1

Amerikan düzenleyicilerinin işbirliği 

İlginç bir şekilde Mossad, Amerikan bankacılık düzenleyicilerinin birlikte çalışmasının yaygın olmadığına dikkat çekerken, bunun stabilcoin düzenlemesine ulaşmada kilit bir engel olabileceğini belirtti.

Önerisi kapsamında, eski CFTC başkanı, ABD'nin stablecoin'leri düzenlemekle görevlendirilecek bir ödeme ajansı ile ulusal bir güven bankası kurabileceğine dikkat çekti. Düzenlemenin normal bir banka gibi işlememesi gerektiğini vurguladı. 

“Mesele şu ki, idari olarak bu yapılabilir; tüm banka düzenleyicilerinin bir araya gelip işbirliği yapmasını gerektirecek, bu bizim sistemimizde her zaman gerçekleşmeyen bir şey” diye ekledi.