Güncel

Eski Fed Başkanı'ndan Bitcoin için çarpıcı açıklama!

Eski Fed Başkanı, Bitcoin'in 'alternatif para biçimi olarak devralmayacağını' söyledi!

Eski Fed Başkanı'ndan Bitcoin için çarpıcı açıklama!

Son birkaç ayda, artan enerji ve gıda fiyatlarının yanı sıra, durgunluk endişeleri de dahil olmak üzere, genel olarak enflasyonun daha büyük sonuçları nedeniyle Bitcoin'i alternatif bir para birimi olarak kullanma olasılığı hakkında çok fazla tartışma oldu.

Eski Fed Başkanı'ndan Bitcoin için çarpıcı açıklama!

CNBC'den Andrew Ross Sorkin ile konuşan eski Federal Rezerv Başkanı Ben Bernanke, ABD'nin resesyona girdiğine inanıp inanmadığını ve kriptonun alternatif bir para biçimi olarak yerini alıp alamayacağını tartıştı.

Kripto ile ilgili olarak eski Fed başkanı şunları söyledi:

“Dakika dakika değişen Bitcoin'in değeri, diğer para birimleri karşısında başarılı oldu, zira itibari paranın yerini alması amaçlanmıştı. Ancak, bunun dezavantajını şu anda görüyorsunuz. Bu anlamda başarılı olamadılar. İtibari paranın yerine geçiyorlarsa, Bitcoin'inizi yiyecek satın almak için kullanabilirsiniz. Fakat şu anda kimse bunu yapmaz.''

Bernanke ekledi:

“Bitcoin'in ana kullanımı çoğunlukla yeraltı ekonomisi faaliyetleri, yasadışı ve ortaya çıkan benzer şeyler içindir. Bu nedenle Bitcoin'in alternatif bir para biçimini devralacağını düşünmüyorum.”

Bitcoin dijital altın mı?

Eski Fed Başkanı, Bitcoin'in bir değer deposu veya bir tür dijital altının iyi bir versiyonu olma fikri üzerine şu ifadelerde bulundu;

“Dediğim gibi Bitcoin spekülatif bir varlık. Çok daha fazla düzenlemeye tabi olabilir ve bir noktada risk altındadır. Bu nedenle Bitcoin yatırımcıları bunun farkında olmalıdır.”

Yorumlar
Pi Network
Arkadaşlar pi network bir kripto para uygulamasıdır.Amaclari tüm dünyada kullanılabilir bir dijital para oluşturmak. 2019 da kuruldu. Geleceği olan bir uygulama . Günde sadece 1 kere girmek yeterli ve kesinlikle ücretsiz. Uygulama zorunlu referans kodu istiyor: halil6512 benim referansım . Ücretsiz bir yatırım adayı . 1 yıldır kullanıyorum çok sağlam ilerliyor . Değerinin yüksek olacağı konusunda büyük beklentiler var. 35+ milyon kullanıcısı var şuan . Bu haliyle en çok üyesi olan kripto paradır. Kyc işlemleri başladı. Bence kaçırmayın.
Cevapla
Hasan
Bi çıksın paramı alıp birdaha bulasmayacagim
Cevapla
Ercan
Binance luna listeden çıkardın ve güvenirlik bitti gitti kripto varlıklara artık fed dinle haklı ben bile yatırımcı olarak bırakacam borsayı bir kripto liste dışı bırakılamaz binance
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.