Güncel

Ethereum Classic piyasa değerine bir haftada 1,7 milyar dolarlık para akışı girdi!

ETC ivme kazandıkça, Ethereum Classic piyasa değerine bir haftada 1,7 milyar dolarlık para akışı girdi!

Ethereum Classic piyasa değerine bir haftada 1,7 milyar dolarlık para akışı girdi!

Ethereum Classic (ETC), ana Ethereum blok zincirindeki Merge yükseltmesinden önce kripto para yatırımcıları arasında daha fazla ilgi çekmeye devam ediyor. İlgi, tokene önemli miktarda sermaye girişiyle sonuçlanan ETC satın alma baskısı ile kendini gösterdi.

Ethereum Classic piyasa değerine bir haftada 1,7 milyar dolarlık para akışı girdi!

Ethereum Classic piyasa değeri, geçtiğimiz gün, 23 Temmuz'da kaydedilen 3,64 milyar dolardan 1,69 milyar dolarlık bir girişi veya bir başka deyişle %46'lık bir büyümeyi temsil eden 5,33 milyar dolar para girişi gördü.

Ethereum Classic piyasa değerine bir haftada 1,7 milyar dolarlık para akışı girdi! - Resim : 1

ETC bir haftalık piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa değeri artışının yanı sıra, ETC'nin değeri de yükselişte ve token bir hafta içinde %50'den fazla arttı. Basın saatine göre, ETC son yedi gün içinde %51 kazançla 40 dolardan işlem görüyordu.

Birleştirme yükseltmesinin ETC üzerindeki etkisi

Geçen hafta boyunca, ETC genel olarak hızlı bir yükseliş hareketi sergiledi. Genel kripto piyasası ise ralli artışının yanı sıra, birleştirme yükseltmesi sayesinde ETC boğalarını tetikledi.

Vitalik Buterin'den Destek

Sermaye girişi ve fiyat rallisi, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'in ETC'yi desteklemesinden sonra geldi. Buterin, ağın PoW madencilerini barındıracak alana sahip olduğunu belirtti. Blok zincirinin Ethereum'a daha iyi bir PoW alternatifi olduğunu belirterek ETC'yi onayladı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.