Güncel

iOS 16 ile gelecek olan her zaman açık ekran özelliği netleşiyor!

Apple iPhone telefonlara yıllardır Android sisteminde var olan yeni bir özellik getirecek. Bu özellik kilit ekranında bazı bilgileri görmenizi sağlayan "Her zaman açık ekran" olacak. Apple'ın bu özelliği hakkında detaylar netleşiyor.

iOS 16 ile gelecek olan her zaman açık ekran özelliği netleşiyor!

Sonunda her zaman açık ekran özelliği iPhone'lara iOS 16 ile geliyor. iOS 16 beta sürümündeki son bilgilere göre, bu özellik duvar kağıdınızı bile etkileyecek. iOS 16 beta sürümünde bulunan ve duvar kağıtlarını nasıl işlediğine dair bilgiler, iPhone 14 Pro'nun her zaman açık ekran içereceğine dair söylentileri de doğruluyor.

iOS 16 için önceden yüklenmiş duvar kağıtları, iki moda sahip olacak şekilde çok katmanlı olacak. Uyku modu durumunda, her duvar kağıdını iPhone'nunuz uyku modundayken görünecek şekilde karanlık, soluk bir duruma alacak. Bu işlevi ise yalnızca her zaman açık ekran özelliğine sahip iPhone'lar kullanabilecekler.

iOS 16 ile gelecek olan her zaman açık ekran özelliği iyi görünüyor!

Her zaman açık ekran destekli iPhone'lar geliyor

Yaklaşan iOS 16, her zaman açık ekran özelliği ile uyumlu olarak, kilit ekranının ve widget'ların çalışma şeklini büyük ölçüde değiştirmeyi vaat ediyor. Her zaman açık olan ekran tamamen kapanmayacak ve cihaz uyku modundayken bile belirli bilgileri görüntülemeye devam edecek. Bu bilgiler saat, pil durumu veya widget'lardan gelen bilgileri içeriyor. Ekran, 1 Hz'e kadar düşebilen değişken bir yenileme hızıyla da pil ömrünü koruyacak.

Apple'ın akıllı saatleri bir süredir bu teknolojiyi içeriyor. iPhone'un her zaman açık ekranıyla ilgili söylentiler iPhone 13 Pro ile başlamıştı. Ancak cihaz bu özellik yerine, 120Hz ile 10Hz arasında yenileme hızını dinamik olarak ayarlayan ProMotion ekranıyla piyasaya sürüldü. Söylentilere göre artık iPhone 14 Pro ve Pro Max'in bu özellik ile öne çıkacağı düşünülüyor.

Apple, iPhone 14 modellerini bu sonbaharda iOS 16 kararlı sürüm ile birlikte piyasaya sürmeyi umuyor. Daha önce ki sızıntılar, arka ışık, kilit ekranı ve ana ekranla ilgili her zaman açık özelliklerini kapsıyordu.

Yorumlar
Gökhan
Ve tabikide iphone 11 ciler olarak sadece okumakla yetinecez bize gelen giden bişe yok sanırım
Cevapla
Güney Bilal
iOS 16 ya güncelledim hiç memnun değilim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.