Samsung telefonlarına harika bir özellik geliyor!

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung cihazlarına kullanıcıların çok beğeneceği harika bir özellik sunacak. Telefonunuzu tamirciye verdiğiniz zaman artık daha rahat olabileceksiniz.

Samsung telefonlarına harika bir özellik geliyor!

Telefonlarımız fotoğraflar, mesajlar ve diğer özel kişisel bilgilerle doludur. Cihazlarımızı bir tamirciye teslim etmek bu açıdan zor olabilir. Sonuçta, onarım işlemi sırasında verilerinizin sızdırılmasının ihtimali de söz konusu olabilir. Samsung'un Kore basın sitesinden gelen bilgilere göre, şirket Repair Mode adı altında yeni bir özelliği kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Bu yeni gizlilik özelliği ile kullanıcılar artık tamircilere ve teknik servise telefonlarını gönül rahatlığı ile teslim edebilecekler. Bu sayede Teknisyenler telefonunuza sınırlı miktarda erişim sağlayacaklar.

Samsung telefonlara "Tamir Modu" geliyor

Yeni tamir modu özelliği ilk olarak Güney Kore'deki Galaxy S21 telefonlarına gelecek. Şirket, ilerleyen zamanlarda ise desteği diğer modellere de genişletmeyi planlıyor. Basın bülteninde belirtildiği gibi, bu özelliği Ayarlar uygulamasındaki “Pil ve Cihaz Bakımı” bölümünden açabileceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, telefon Onarım Modunda yeniden başlayacak ve ardından hesaplarınız, fotoğraflarınız ve mesajlarınız gizlenecek.

Samsung telefonlara yeni bir özellik geliyor!

Onarım görevlisi veya işlem sırasında telefonunuza dokunan herhangi biri yalnızca varsayılan olarak yüklenen uygulamalara erişebilecek. Ve Onarım Modunun ne zaman kapatılacağına yalnızca siz karar verebileceksiniz.

Şimdiye kadar Samsung, Onarım Modunun diğer bölgelere gelip gelmeyeceğini veya tam olarak hangi telefonların bu özelliği destekleyeceğini açıklamadı. Ancak yeni cihazların ve bazı tabletlerin bu özelliği alması bekleniyor. Özelliğe bakılınca gizlilik açısından çok iyi görünüyor.