Güncel

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'den Dogecoin açıklaması!

Vitalik Buterin, Dogecoin'in Proof-of-Stake geçişine yardım ettiğini doğruladı! İşte detaylat!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'den Dogecoin açıklaması!

UpOnly sunucuları, Ethereum'un ünlü kurucu ortağı Vitalik Buterin ile ayrıntılı ve samimi bir sohbet için oturdu. Vitalik Buterin, UpOnly ile yakın zamanda yapılan bu röportajda Dogecoin'in (DOGE) yatırımcılarının yer aldığı bir topluluk ile bir Proof-of-Stake ağına geçmeyi hedeflediğini açıklamıştı. 

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'den Dogecoin açıklaması!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'e göre, hemen hemen her büyük kripto para biriminin artık PoS'a geçiş planı var. Ethereum kurucusu konu ile ilgili şunları söyledi;

“Biri hariç her büyük kripto para biriminin, Proof-of-Stake'e geçmek için aktif bir planı var. Ethereum'un ve Dogecoin'in planlarının daha da ilerlediğini, aynı şekilde Zcash'in planlarının daha da ilerlediğini gördükten sonra, argümanları yapmak daha da kolay olacak sanırım.”

Buterin, geçen yıl Noel'de yayınlanan ve daha fazla kişinin Dogecoin ağını yönetmeye katılmasına izin verecek bir PoS 'Toplululuğunun benzer versiyonu için DOGE önerisini yürütme stratejisini ana hatlarıyla belirten bir teklife atıfta bulundu. Ayrıca, Dogecoin Vakfı o sırada Vitalik ile aşağıdakileri yapacak bir teklif hazırlamak için çalıştığını belirtti;

“Sadece büyük oyuncuların değil, herkesin ağın işletilmesine katkılarından dolayı onları ödüllendirecek ve aynı zamanda hayırsever nedenlerle tüm topluluğa geri verecek bir şekilde katılmasına izin verin.”

Bu açıklama oldukça önemli, zira Buterin, DOGE'nin ortak yaratıcısı Billy Markus ve Tesla (NASDAQ: TSLA ) CEO'su Elon Musk'un yasal ve finansal çıkarlarını temsil eden Jared Birchall ile birlikte Dogecoin Vakfı'na danışmanlık yapıyor. Özellikle Tesla, kısa süre önce “mallarının” bir kısmını Dogecoin ile satın alınabilir hale getirmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.