Google'da SHIB talebi son 3 ayda %90'ın üzerinde düştü! Hangi ülke ne kadar arama yaptı?

2021 yılında CoinMarketCap'te en çok izlenen kripto para birimi olan SHIB'nın Google tarayıcı üzerindeki aranma oranı 3 ayda %90'ın üzerinde düştü! En çok aratan ülke ise Nijerya oldu! Diğer ülkeler listenin kaçıncı sırasında? İşte detaylar!

Google'da SHIB talebi son 3 ayda %90'ın üzerinde düştü! Hangi ülke ne kadar arama yaptı?

Shiba Inu (SHIB), 2021 yılında sosyal medya büyümesi açısından diğer tüm kripto paralardan daha iyi performans göstermedi (SHIB hakkındaki sosyal medya tartışmaları %16.000 arttı), buna rağmen aynı yıl CoinMarketCap'te en çok izlenen kripto para birimi oldu. Finbold tarafından derlenen veriler ise, 2021'deki ani bir artışın ardından , Google Arama'da 'Shiba Inu jeton satın al' anahtar kelimesine olan ilginin son 90 gün içinde önemli ölçüde düştüğünü ortaya koydu.

Google'da SHIB talebi son 3 ayda %90'ın üzerinde düştü! Hangi ülke ne kadar arama yaptı?

Shiba Inu (SHIB) tokeninin, Google aramalarda 29 Ekim 2021'de 100'lük bir zirveye ulaşmasından bu yana, anahtar kelimeye olan ilginin son 3 ayda %92 düşüş gösterdiği ve 29 Ocak 2022 itibarıyla Google Trendler puanının ise 8'e düştüğü ortaya çıktı.

İlginç bir şekilde, veriler, 'Shiba Inu jeton satın al' anahtar kelimesiyle en çok ilgilenen ilk 10 ülke arasında, arama sayısında 100 puanla ilk sırada Nijerya'nın, 70 puan ile Katar'ın ikinci sırada ve 67 puan şke Kuzey Makedonya'nın üçüncü sırada yer aldığını gösteriyor.

Not: Google Trend puanı, belirtilen yer ve zaman için grafiğin zirvesine kıyasla çevrimiçi arama ilgisini gösteriyor. Belirtilen zaman ve yer için maksimum arama ilgisi 100 puandır, 0 ise ilgi olmadığını göstermektedir.

Hem kripto para birimindeki hem de borsadaki mevcut düşüş hissi , birçok altcoin üzerinde zincirleme bir etki yapmış gibi görünüyor ve bunların büyük çoğunluğu tüm zamanların en yüksek seviyelerinin çok altında işlem görüyor ve bu da altcoin ile ilgilenip ilgilenmediğini kesin olarak belirtmeyi imkansız kılıyor. Ancak görünen o ki; SHIB şu anda soluyor.