Güncel

Exxen BluTV'yi kopyaladı mı?

Yayın hayatına yeni başlayan Exxen için ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Exxen, BluTV'nin üyelik sözleşmesini kopyalamış. Benzerlikler oldukça dikkat çekiyor.

Exxen BluTV'yi kopyaladı mı?

Acun Ilıcalı'nın yani dijital içerik platformu Exxen, yayın hayatına geçtiğimiz günlerde resmi olarak başladı. Bünyesindeki tanıdık isimler ile büyük bir sıçrama gerçekleştiren Exxen, ilk 3 günde 500.000 üye barajını aşmayı başarmıştı. Ancak göz önünde olan bu platform için bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medya platformlarında gündeme getirilen iddiaya göre; Exxen, rakip platform olan BluTV'nin üyelik sözleşmesini kopyalamış.

İddiaları teyit etmek için hem Exxen hem de BluTV'nin üyelik sözleşmelerine biz de göz attık. BluTV'nin üyelik sözleşmesinde yer alan BluTV adının geçtiği yerlerin Exxen olarak değiştirildiği açıkça görünüyor. Exxen gibi büyük bir platformun avukatlar vasıtasıyla yeni bir sözleşme oluşturması gerekiyordu. Bu olayın ortaya çıkacağı ve Exxen'in eleştirileceği belli. Umarız en kısa sürede bu konu hakkında aksiyon alınır ve kullanıcı sözleşmesi baştan oluşturulur.

Aşağıdaki görsellerden Exxen ile BluTV'nin kullanıcı görsellerine ulaşabilirsiniz.

exxen

exxen

Şimdilik bu konu ile ilgili olarak hem Exxen hem de BluTV cephesinden bir açıklama gelmediğini belirtelim. Muhtemelen böyle bir olay için BluTV'den izin alınmış olabilir. Böylesine büyük bir platform oluşturmak için yola çıkılıp üyelik sözleşmesini izinsiz kullanmak gibi bir hata yapılacağını düşünmüyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konu hakkında açıklama gelecek mi yoksa sessiz sedasız üyelik sözleşmesi baştan aşağıya yenilecek mi?

Yorumlar
Musa
Exxen deki filmleri ücretsiz izlemek isterseniz rabbitweb yazıp programı indirebilirsiniz biş yere exxen gibi bir kanala para vermeyin bu arada blu tv ve netflix te var
Cevapla
minik
Exxen beş para etmez kimseye tavsiye etmem
Cevapla
💎G@kko💎
Eksen givi yerli uygulamalara destek verim, vermemiz de gereki ama ekseninde eleştirilere kulak vermesi gereki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.