Güncel

Samsung rekor miras vergisi ödeyecek! Miras ne kadarsa artık!

Güney Koreli Samsung'un Lee ailesi rekor miras vergi ödeyeceklerini açıkladı. Lee ailesinin mirası o kadar fazla ki ödenecek vergi dudakta uçuk çıkartır.

Samsung rekor miras vergisi ödeyecek! Miras ne kadarsa artık!

Samsung Electronics'in Başkanı Lee Kun-hee'nin ailesi, mülk için 12 trilyon won'dan fazla yani yaklaşık 10.8 milyar dolar miras vergisi ödeyeceklerini ve geniş özel sanat koleksiyonunu devlet küratörlerine bağışlayacaklarını açıkladı.

Reuters'ın raporuna göre, vergi tek seferde ödenmeyecek. Aile, vergi faturasını bu aydan itibaren beş yıllık bir sürede toplam altı taksitle ödemeyi planladıklarını söyledi.

Aile ayrıca, Güney Kore'nin bulaşıcı hastalıklar için ilk uzman hastanesini inşa etmek için 500 milyar won ve ülkedeki halk sağlığını iyileştirmek için 1 trilyon won bağış yapacağını duyurdu.

Samsung'un başkanı Lee 25 Ekim'de öldü ve yaklaşık 26 trilyon won değerinde bir mülk bıraktı. Samsung'u dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda olması mirasın değerinin bu denli çok olmasındaki en büyük etken diyebiliriz.

Samsung rekor miras vergisi ödeyecek! Miras ne kadarsa artık! - Resim : 1

Raporlar, ailenin Lee’nin on yıldan fazla bir süre önce vergi kaçırma ve zimmete para geçirme suçlamalarıyla ilgili mahkumiyetine tazminat ödemesi için büyük bir bağış yapmayı planladığını ileri sürüyor. Ayrıca insanlar Lee’nin 1.76 milyar dolarlık sanat koleksiyonunun Güney Kore’de kalmasını istiyorlardı. Bu istek de karşılanacak.

Samsung'un hisselerinin nasıl bölündüğü de önümüzdeki günlerde açıklanacak. Yatırımcıların Lee’nin oğlu ve Samsung Electronics başkan yardımcısı Jay Y. Lee ve diğer aile üyelerinin hisselerindeki değişiklikleri açıklaması için yasal başvuruları beklemesi gerekecek.

Geçen hafta, ailenin Samsung hisselerinin satışını önlemek için vergi faturasının bir kısmını ödemek için bağlı şirketlerdeki hisseleri kişisel krediler için teminat olarak kullanmayı tartıştığı da bildiriliyor.

Yorumlar
Turkcell mağduru
Turkcell tam bı sahtekar olmuş. Arızalarını duzeltmiyorlar her seferinde yaparız diyorlar yapmıyorlar.ben oyuzden cayma bedelini ödeyip Vodafone'da devam etmeye karar verdim. Mis gibi neti de hizli şebekeside en azından düzeltirler onlar. Ama turkcell hep palavra
Cevapla
Taner
Eskişehir fatih mahallesinde oturuyorum.Ev internetinde 15 mb lik pakete 100 tl ödüyorum ancak akşam saatlerinde internet hızı 1 mb i bile bulmuyor.Çok yavaşlıyor.
Cevapla
Ali
Bölgemde düzgün çekmiyor baz istasyonu küçükmüş 2 direk dikilmesi lazımmış oda yatırımcı bekliyorlarmış hem superbox hem tel hattım turkcell okadar fatura ödüyorum ana düzgün hizmet alamıyorum koca turkcell in 1 direk dikecek parası yokmu yatırımcı bekliyor çok enteresan
Cevapla
💎G@kko💎
Aman bizene orjinal gakko benim bu arada
Cevapla
uuu havalar nasıl ordan
ortalık karışıcak d.:).
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.