Güncel

Facebook 11 ülkede sevilmiyor!

Sosyal ağlar üzerine yapılan araştırmaya göre Facebook, sosyal ağ trafiğini elinde tuttuğunu ortaya koydu.

Facebook 11 ülkede sevilmiyor!

Facebook, dünya çapında internet kullanıcılarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. 137 ülkenin 126'sında zirvede bulunuyor. Dev sosyal ağ 11 ülke tarafından ise arka plana bırakılmış durumda. Sosyal ağlar üzerine yapılan araştırmaya göre Facebook sosyal ağ trafiğini elinde tuttuğunu ortaya koydu.

1339501959_tumblrm5ergguwiu1qz60mho1500.gif

İtalyan sosyal medya stratejisti Vincenzo Cosenza'nın yaptığı araştırmada; en popüler sosyal ağların dünya çapında ki yayılımı incelendi.

Araştırmada sitelerin Alexa ve Google Trends gibi sitelerdeki trafiklerine göre dünya genelinde bir harita oluşturuldu.

1339501983_file.ashx.jpg

Facebook, 845 milyon aktif kullanıcısıyla beklendiği gibi dünya haritasında lider konumda. Araştırmaya göre 137 ülkenin 126'sında hakimiyet Facebook'a ait. Bu ülkeler arasında ABD, Avustralya, Japonya, İngiltere, Kanada, Brezilya ve Hindistan gibi büyük devletler bulunuyor.

Facebook Türkiye'de de lider konumda ama ayrıntıları hakkında bir bilgi verilmemiş.

1339502004_socialnetworkscountries.png

Kökeni ABD olan Facebook'un ABD'deki kullanıcı sayısı 222 milyonken Avrupa'daki toplam kullanıcı sayısı 232 milyon.

Facebook'un fazla etkin olmadığı ülkelerde bulunuyor. Mesela Rusya'da Odnoklassniki ülke çapında yaygın. Çin'de ise sosyal ağ QZone piyasasada lider durumda. Vietnam'da Zing, Letonya'da ise Draugiem piyasanın hakimleri.

Dünya çapında harita incelendiği zaman Facebook'tan sonra gelen Twitter ve LinkedIn sosyal ağlar. Avrupa'da ise LinkedIn'in yerini Badoo 3. Sırada yer alıyor.

Haritada veri sağlanamayan ülkeler ise beyaz olarak belirtilmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.