Güncel

Facebook App Center Türkiye'de!

Facebook'un uygulama mağazası App Center Türkiye'de açıldı.


Facebook, bugün resmi bir açıklama yaptı ve uygulama mağazasının 7 ülke de daha aktif olduğunu duyurdu. Ayrıca yapılan açıklamada Facebook kullanıcılarının %80'inin ABD ve Kanada dışında yaşadığı açıklandı. Dev sosyal ağ geçtiğimiz ay duyurduğu uygulama mağazasını 7 ülkede daha kullanıma açıldığı söyledi.

Açıklanan ülkeler arasında Türkiye ile birlikte Brezilya, Fransa, Almanya, Rusya, İspanya ve Tayvan'da bulunuyor. Bu ülkeler artık uygulama mağazasını kullanabilirler. Bu ülkelerdeki geliştiriciler Facebook uygulamalarını lokalize ederek uygulama mağazasına yükleyebilecekler.

1341862452_facecenter.jpg

Facebook uygulama mağazasında Farmville, Bejeweled gibi popüler birçok uygulamaların mobil versiyonları da bulunuyor. Popüler Facebook uygulamaları içinde ABD dışındaki ülkelerde geliştirilen uygulamaların da üstünlüğü dikkat çekiyor. Bu uygulamalar arasında Diamond Dash (Almanya), Bubble Witch (İngiltere), Jetpack Joyride (Avustralya), Angry Birds (Finlandiya), Ninja Showdown(G.Kore), Souncloud (Almanya), Spotify (İsveç), Deezer (Fransa) ve Okey (Türkiye) yer alıyor.

Facebook için bu uygulama mağazasının milyarlarca dolarlık bir pazar olacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.