Güncel

Facebook çalışanlarına piyango vurdu! Yok böyle patron!

Koronavirüs ekonomik dengeleri alt üst ederken Facebook patronu Zuckerberg 100 milyon doları çalışanlarına hibe etti. İşte konu hakkındaki detaylar.

Facebook çalışanlarına piyango vurdu! Yok böyle patron!

Sosyal medya devi Facebook, koronavirüs salgınına karşı çalışanlarını koruma altına aldı. Şirketin kurucu ve yöneticisi konumunda bulunan Mark Zuckerberg, virüs salgını ile zor durumda kalan çalışanları ve iş ortakları için 100 milyon doları hibe etti.

Geçtiğimiz günlerde Zuckerberg’in çalışanlarına izin verdiği ve işlerini evlerinden yürütmelerini istediği belirtilmişti. Bu kapsamda harcamaları artan çalışanlarını düşünen Zuckerberg’ten bir torpil daha geldi.

Facebook çalışanlarına piyango vurdu! Yok böyle patron!

Facebook’un patronu çalışanlarına 1000’er dolar ikramiye ödeneceğini açıkladı. Dünya genelinde Facebook’un 45.000’den fazla tam zamanlı çalışanı bulunuyor.

Zuckerberg çalışanlarının yanında Facebook ile iş ortaklığı yürüten küçük işletmeleri de unutmadı. Facebook’tan yapılan açıklamada koronavirüsten etkilenen 30.000 küçük şirkete 100 milyon dolarlık hibe ve kredi desteği sağlanacağı belirtildi. Bu destekten yararlanmak isteyen şirketlerin Facebook ile olan iletişiminin göz önünde bulundurulacağının da altı çizildi.

Facebook’un özellikle çalışanlarına 1000’er dolar ikramiye dağıtmasının muazzam bir torpil olduğunu söyleyebiliriz. Evden çalışmaya başlayan Facebook çalışanlarının giderlerinin neden artacağı ise bir diğer soru işareti tabi ki.

Hali hazırda ülkemizde herhangi bir şirketten bu tarz bir açıklama gelmiş değil. Pek çok kurumsal firma evden çalışma metodunu devreye soksa da çalışanlarına koronavirüsten ötürü ikramiye dağıtan bir isme henüz rastlamadık.

Yorumlar
İzzet
Böyle Patron Türkiyede Olması Lazım Ama Maalesef Böyle Biri Yok işte
Cevapla
@Türkiye
Sevgili TO editörü bir sorum olacak...bazı yorumlar -5 begeni almış..yani bu nasiĺ olaniliyor...begenme me butonu yokki ...ilginç:)
Cevapla
USADAN BI DOST
zaten adamlara asgari ucret veriyor 1000 dolar verse ne olcak ?
Cevapla
💠Gakko💠
Helal olsun feybuga inşallah tüm şirketlere örnek teşkil eder
Cevapla
Nilay
Feybuga degil facebok😂😂
Burak
Bırakın ek ücret ödemeyi evden çalışıyor diye maaştan keserler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.