Güncel

Facebook hackerlara para dağıtıyor

Facebook kendi sitesindeki açıkları bulmaları için bağımsız hackerlara para ödüyor.


Facebook kendi sitesindeki açıkları bulmaları için bağımsız hackerlara 40 bin dolar ödedi. Facebook bu yolla yetenekli hackerlardan gelecek saldırılar yerine onlarla çalışarak onları kazanmayı planlıyor.

Tartışma yaratan bu uygulama için Facebook'un Güvenlik Müdürü Joe Sullivan dışarıdaki yetenekli insanları ödüllendirmek için böyle bir yöntem uyguladıklarını belirtti. Sullivan'ın Facebook blogunda hackerlardan 'güvenlik uzmanı' diye bahsetmesi dikkat çekti.

Geçmişte Google ve Mozilla da şirket bünyesinde çalışmayan yeteneklere ödeme yaparak güvenlik açıklarını tespit etmişti.

Facebook, Google gibi hızlı büyüyen sitelerde daha fazla güvenlik açığı riski yöneticileri bu yönteme zorluyor. Facebook 6 ciddi güvenlik açığı tespit eden bir hackera 7000 dolar ödediğini açıkladı. Facebook bu şekilde hatalarını tespit eden hackerlara "iyi niyetli hacker" ismini veriyor
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.