Güncel

Facebook, Instagram anlaşmasına soruşturma!

Facebook'un Instagram'ı satın alarak rekabet ortamını engellediği gerekçesi ile bir soruşturma başlatıldı.

Facebook, Instagram anlaşmasına soruşturma!

The Guardian'ın yayınladığı habere göre İngiltere Adil Ticaret Dairesi (OFT) Facebook'un Instagram'ı satın alarak rekabet ortamını engellediği gerekçesi ile bir soruşturma başlattı.

Bu soruşturma sürecinde OFT, Instagram haricindeki diğer fotoğraf paylaşım platformlarının engellenmesinin gelecekte rekabeti nasıl etkileyeceğini araştıracak. Satın alma anlaşmalarının rekabet düzenleme kurumları tarafından mecburen onaylanması gerekiyor. Ancak Facebook ve Instagram anlaşması gerekli kurumlar tarafından henüz onaylanmadı.

1340465165_faceins.jpg

Rekabet ortamının engellenmemesi için önlem almak ve Facebook'un konuyla ilgili gelecekteki adımını öğrenmek adına açılan soruşturmada, OFT'nin Facebook'un niyetini öğrenmek için bazı sorular yönlendirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

ABD Federal Ticaret Komisyonu'ndan satın alma anlaşmaları onaylanıyor ve birçok satın alma anlaşmasının geri döndüğü de biliniyor. İngiliz düzenleme kurumunun varacağı sonuç, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun vereceği kararda etki yapacaktır. Soruşturma sonucundan Facebook hisseleri de payını alacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.