Güncel

Facebook Messenger çöktü!

Facebook Messenger, dünya genelinde bir çöküntü ile karşı karşıya.

Facebook Messenger çöktü!

Facebook Messenger oluşan bir hata yüzünden çöktü. Facebook'a geri bildirim gönderen kullanıcılar, uygulamanın mobil sürümlerinde ana ekranın hiç yüklenmediğini, bazılarıysa ana ekranın yüklendiğini ancak mesajların gönderilemediğini söylüyorlar.

Tek sorun bununla da sınırlı değil. Gönderilen mesajların bazıları da ortadan yokolmuş durumumda. Oldukça ilginç bir hata ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. 
 
Söylentilere göre mesajların kullanıcılar tarafından silinseler bile sonsuza dek gitmemekte. Yani Facebook'un kafasına göre mesaj sildiğini düşünmüyoruz. Bu akla ilk olarak sunuculara yapılan bir saldırıdan olduğunu düşündürüyor. 

Sorunlar genelde Avrupa kıtası üzerinde yoğunlaşırken, şikayetler bütün dünyadan geliyor. Geçtiğimiz gün güncellenen Android’deki Facebook uygulaması da kullanıcıları çevrimiçi olarak göstermiyordu. Bu sorun çözüldükten bir gün sonra Messenger’da da sorun yaşanmış olması dikkat çekici. 

Facebook, sorunun kaynağına ilişkin net bir açıklama yapmazken, sorunlar hala devam ederken kimseden bir cevap alamamakta açıkçası düşündürücü. Facebook'un bu konuya ilişkin yanıtı merakla bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.