Güncel

Facebook olmadan Messenger kullanılamayacak!

Facebook hesabı olmayanlar artık Messenger servisini kullanamayacak.

Facebook olmadan Messenger kullanılamayacak!

Facebook hesabı olmayan kullanıcılarında kullanabildiği Messenger servisi, Facabook hesabı olmayan kullanıcılara kapatıldı.

Facebook olmadan Messenger kullanılamayacak!

Facebook'un mesajlaşma servisi olarak kullanılan ve oldukça popüler olan Messenger servisi bugüne kadar Facebook hesabı olmayanlar tarafından da kullanılabiliyordu. Fakat Facebook tarafından alınan bir kararla Messenger servisi için önemli bir gelişme yaşandı. Artık Facebook hesabı olmayanlar Messenger servisini kullanamayacak.

Facebook'un popüler mesajlaşma uygulaması Messenger, Facebook'tan ayrı bir uygulama olarak kullanıcılara sunulduktan sonra Facebook hesabı olmaksızın da kullanılabiliyordu. Kullanıcıların telefon numaralarını kullanarak mesajlaştıkları Messenger servisini artık sadece Facebook hesabı olan kullanıcılar kullanabilecek.

Facebook tarafından alınan bu karar ile Facebook hesaplarının Messenger'a bağlanması zorunlu hale geliyor. Messenger’a Facebook hesabı olmadan giriş yapabilmeyi engelleyen bu durumda kullanıcılar yeni bir Facebook hesabı oluşturmak ya da mevcut hesaplarını aktif hale getirmek zorunda kalacak.

Facebook, WhatsApp içinde bu kararı alabilir!

Facebook tarafından Alınan Messenger kararı sonrasında neden bu şekilde bir karar alındığı konusunda bir çok soru akla gelse de kullanıcıların Facebook hesaplarını kapatmalarında yaşanan artış herhalde bu sorunun temelinde yatıyor gibi görünüyor. Facebook tarafından alınan bu karar sonrasında kullanıcılar Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp için de aynı kararı alacak mı sorularını gündeme getirdi.

Yorumlar
💠 GakkoCan 💠
Zati zorunlu birbirine bağlı iki uygulamada
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.