Güncel

Facebook, yüzde 25 artırdı!

Facebook, belirlediği hisse satış miktarını yoğun talep üzerine yüzde 25 arttırdı.

Facebook, yüzde 25 artırdı!

Dev sosyal paylaşım ağı Facebook Cuma günü yapacağı halka arz girişiminde belirli bir yüzde hisse satış miktarı belirlemişti. Facebook önceden belirlediği bu hisse satış miktarını yoğun talep üzerine yüzde 25 arttırmaya karar verdi.

1337231751_facebook-arz-miktarini-arttiracak.jpg

Dünyadaki internet kullanıcılarının yarısından fazlası Facebook'tan faydalanıyor. Borsaya girişi öncesinde son veriler ışığında, 900 milyon fazla aktif kullanıcısı olduğu ve bunların yarıdan fazlasının her gün en az bir kere birbirleriyle temas kurdukları belirlendi.

Socialbakers'ın raporundaki rakamlarına göre Facebook'un, en fazla kullanıcı sayısı 157 milyonla ABD, bunu 45,8 milyon kullanıcı sayısıyla Hindistan takip ediyor, Brezilya 47 milyon, Endonezya'da 42,2 milyon ve Meksika'da ise 33,1 milyon kullanıcıya sahip.

Facebook'a her gün 300 milyondan fazla fotoğraf yükleniyor. Mobil kullanıcılardan ise 488 milyondan fazla kişi taşınabilir cihazlarıyla Facebook'a bağlanıyor. Facebook üyelerinden her bir kişinin ortalama 130 arkadaşı bulunuyor. Facebook'un Mart sonunda 3 bin 539 çalışanı bulunuyordu. Şirket bu yıl binlerce kişiyi istihdam etmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.