Güncel

Facebook'tan şok ayrılık haberi!

Facebook halka arz edileli henüz bir ay olmuşken şirketten çok önemli bir ayrılık haberi geldi.

Facebook'tan şok ayrılık haberi!

Bret Taylor, Facebook'un Zaman Tüneli ve iOS 6 Facebook entegrasyonu gibi önemli faaliyetleri ile ilgileniyordu. Yeni gelen habere göre Taylor, Facebook ile yollarını ayırdı.  Daha öncede Taylor Google'da Google Maps servisinin geliştirilme aşamasında çalışmaları olmuştu.

Ayrılan Taylor'un yerine Mike Vernal'ın atanacağı düşünülüyor. Cory Ondrejka'nın da mobil ürünler üzerinde çalışması söz konusu. Taylor, şirketten ayrılmasında halka arzın olayını büyük neden olarak gösterdi.

1340188902_brettaylortechnologyexecutivestestifywbxqujgg1-xl.jpg

Taylor, Facebook için olumlu konuştu: "Facebook'ta olduğum süre boyunca, hayal etmediğim kadar çok şey öğrendim. Ayrıca beraber çalıştığım iş arkadaşlarıma da minnet borçluyum."

Facebook'un Taylor ile birlikteliği 2009 yılında onun tasarladığı FriendFeed'in hisselerini satın alması ile başlamıştı. O zamandan beri Taylor Facebook'ta çalışıyordu.

Taylor, yeni başlangıçların her zaman heyecan verici olduğunu söyledi ve "Mark'a kendi şirketimi kuracağıma dair her zaman açık oldum." dedi. Facebook'un halka arzından sonra bunun en iyi zaman olduğunu dile getirdi.

Taylor'un Facebook'taki görevi ikiye ayrılıyor ve Cory Ondreijka mobil uygulamalarla ilgilenirken, Mike Vernal ise platform geliştirmeden sorumlu olarak işe devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.