Güncel

Fenerbahçe hacklendi! Tüm bilgileri sildiler

Fenerbahçe Spor Kulübü YouTube sayfası dün akşam saatlerinde bilgisayar korsanları tarafından hacklendiği öğrenildi.

Fenerbahçe hacklendi! Tüm bilgileri sildiler

Dün akşam saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübü YouTube hesabı bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Bu süreçte kanalın ismi değiştirildi. Kanalın içerisinde bulunan tüm videoların da silindiği gözlemlendi.

Hesap hacklendi ve videolar kaldırıldı!

Bunun ardından profil resmi değiştirildi. Ayrıca isim olarak da Fenerbahçe SK yerine Andrew Tate yazıldı. Olaydan birkaç dakika sonra ise sayfada bulunan tüm videoların kaldırıldığı görüldü.

Fenerbahçe’nin YouTube hesabı dün akşam saat 21’e yaklaşırken hacklendi. Olaydan yaklaşık olarak 40 dakika sonra ise değiştirilen isim ve fotoğrafın kaldırılarak eski haline getirildiği görüldü. Bu nedenle kulübün hesabı geri almayı başardı.

Fenerbahçe’den resmi açıklama geldi!

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından konuya ilişkin yapılan resmi açıklama ise şu şekilde:

“Fenerbahçe YouTube resmî hesabımız bu akşam saat 20:52’de 12 dakika süre ile erişime engellenmiştir.

YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle yapılan görüşmeler sonucunda;
Dünya genelinde benzer birkaç büyük hesapta daha aynı problemin yaşadığı öğrenilmiş; hesabımız kontrolümüz altına alınmıştır.

Sorunun kaynağı ile ilgili detaylı araştırma YouTube ekipleri tarafından Kulübümüz ile koordineli olarak devam ettirilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.