Elon Musk ve Jeff Bezos'a hacker şoku!

Sosyal ağ Twitter tarihin en büyük siber saldırısına maruz kaldı ve Elon Musk'tan Jeff Bezos'a kadar birçok ünlünün hesabı ele geçirildi.

Elon Musk ve Jeff Bezos'a hacker şoku!

Platform güvenliği konusunda yıllardır eleştirilen Twitter, tarihin en büyük siber saldırılarından birine maruz kaldı. Aralarında Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates, Elon Musk, Michael Bloomberg ve Jeff Bezos gibi isimlerin hesapları siber saldırganlar tarafından ele geçirildi. Hesaplar arasında Uber ve Apple gibi kurumsal şirketler de yer alıyor.

Elon Musk ve Jeff Bezos'a hacker şoku!

Ele geçirilen hesaplardan yapılan paylaşımlarda ise Bitcoin gönderilmesi, bunun karşılığında ise gönderilen miktarın 2 katı tutarınca Bitcoin yollanacağı iddia edildi.İşin ilginç yönü ise bu çağrıların karşılık bulduğu ve ilgili hesaplara para gönderildiği de ortaya çıktı.

Elon Musk ve Jeff Bezos'a hacker şoku! - Resim : 1

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan sosyal ağ, "Twitter'daki hesapları etkileyen güvenlik olayının farkındayız. Durumu araştırıyoruz ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa süre içerisinde herkesi bilgilendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Yapılan siber saldırı sonrası paylaşılan mesajlar silindi ve hesaplar tekrar sahiplerine iade edildi. 

Daha önce de yaşandı

Bu boyutta olmasa da Twitter geçtiğimiz yıllarda da benzer saldırılara maruz kalmıştı. Zaman zaman ünlü hesaplar siber saldırganlar tarafından ele geçirilmişti. Ayrıca özellikle Türkiye'de siber saldırganlar sahte hesaplarla ilan verip dolandırıcılar yapmaya çalışıyordu.