Güncel

Flört uygulaması sayesinde 1.5 milyar dolarlık servete ulaştı!

Whitney Wolfe Herd, Bumble isimli flört uygulaması sayesinde dünyanın en genç kadın milyarderi oldu.

31 yaşındaki genç kadın Flört uygulaması sayesinde 1.5 milyar dolarlık servete ulaştı!

Sosyal medyanın yaygınlaşması pek çok alışkanlığın da değişmesine zemin hazırladı. Artık insanlar farklı uygulamalar üzerinden birbirleriyle tanışıp, yeni arkadaşlıklar kurabiliyorlar.

Sosyal medyanın ilk dönemlerinde Facebook ve benzeri ağlar üzerinden çöpçatanlık yapılırken, şimdilerde direkt olarak bu iş için tasarlanan uygulamalar tercih ediliyor.

Genele baktığımızda en çok bilinen çöpçatanlık uygulaması Tinder diyebiliriz. Bilindiği üzere bu uygulamada beğendiğiniz birisi ile eşleştiğinizde sohbet etme imkanı yakalıyorsunuz.

Ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmasa da Bumble tarzı farklı flört uygulamaları da mevcut. 

31 yaşındaki genç kadın flört uygulaması sayesinde 1.5 milyar dolarlık servete ulaştı!

31 yaşındaki Whitney Wolfe Herd'in kurduğu şirket geçtiğimiz günlerde halka arz edildi. Bu sayede şirketin değeri yüzde 64'lük bir artış göstermiş ve Herd'in serveti de 1.5 milyar dolara ulaşmıştı.

Herd bu şekilde dünyanın en genç kadın milyarderi oldu. Pek çok mecra Herd'i kendi çabalarıyla milyarder olan en genç kadın ilan etti. 

Malum dünya üzerinde serveti milyar dolarlara ulaşan pek de kadın yok. Olanlar da kendi çabalarından ziyade aile servetinden, ya da kocasının bıraktığı nimetlerden yararlanıyor.

Dolayısıyla burada Herd'in başarısı için ayrı bir parantez açmak gerekli. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Herd Tinder'ın da kurucu ortaklarından biriydi. Genç girişimdi Tinder'dan ayrıldıktan sonra 2014 yılında Bumble'ı kurmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.