Güncel

Ford Lincoln MKZ tanıtıldı

Ford, lüks otomobill pazarında Lincoln ile yeniden iddialı bir yere gelmenin yollarını arıyor.

Ford Lincoln MKZ tanıtıldı

Ford Motor CEO'su Derrick Kuzak yaptığı açıklamada "Biz MKZ ile yeni bir model yaratmadık, ayrıca yepyeni bir marka yarattık." diyerek iddialı olduklarını söyledi.1333450500_2013lincolnmkz1.jpg

Ford MKZ Konsept'e önemli özelliklerinden birisi otomobilin üst bölümünde oldukça geniş panaromik bir tavan yer alması. Otomobilde hem geçmişten hem de gelecekten izler görünüyor.

Otomobildeki en dikkat çekici özelliklerden diğeri de kanat şeklindeki ön ızgara. Bu tasarım ile 1938 yılında tasarlanan Lincoln Zephyr'e anımsatmış.

Aracın far ve stoplarında LED'ler yer alıyor ve iç bölümü de oldukça lüks yapılmış. Yayınlanan konseptte 4 koltuk yer alıyor ve bu model büyük ihtimalle üretime geçecek.

Lincoln MKZ'nin kabini dokunmatik kumandalarla donatılmış ve birçok teknolojik özelliğe sahip. Ön konsoldaki butonlarla vites seçimleri gerçekleştiriliyor otomobilde vites kolu bulunmayor. Gösterge panelinde ve ön konsolunda büyük LCD'lere yer verilen otomobilde, bu ekranlar üzerinden son nesil MyLincoln Touch™ sistemi kontrol edilebiliyor. Yapılan açıklamalara göre otomobil altyapısı hem önden hem de dört tekerlekten çekişe uygun.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.