Güncel

Ford'un oto pilot araçları geliyor!

Otomobil üreticisi Ford, 2021 yılında kendi kendine hareket edebilen bir araç ağı üzerinde çalıştığını duyurdu.

Ford'un yeni oto pilot araçları test aşamasında!

Ford, 2021 yılında kendi kendini sürebilen bir araç ağı üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Ancak, bu sistem için üretilecek olan araç sayısı konusu şimdilik biraz karışık. Sunulacak olan bu hizmet, şimdiye kadar gördüğümüz hizmetler gibi olacak, verilen rota üzerinden aracınız sizi en güvenli şekilde otomatik olarak varış noktasına götürebilecek.

Ford yetkililerinden Jim Farley, Financial Times'a verdiği bir röportajda, oto pilot desteği sunan araçların 2021'de "ölçekli" olarak çalışacağını özellikle belirtti. ABD'nin Miami bölgesinde henüz test aşamasında olan araçları ''oto pilot sistemi yarı ölçekli " olarak nitelendiren Farley, anlaşılan son zamanlarda yaşanan oto pilot kazaları konusunda daha dikkatli davranmak gerektiği düşüncesinde.   

Ek olarak Farley, getirilecek sistemin Ford tarafından işletilen bir servis olacağını da vurguladı. Ford, Lyft gibi şirketler ile kendi kendini sürebilen araba ortaklıkları yürütürken, getirilecek bu ağın tamamıyla Ford tarafından yönetilecek bir filo olması gerektiğini savunuyor. 

Şirketin ilk amacı, sürücülere daha konforlu bir yolculuk hizmeti sunmak. Bu konuda yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Farley, Ford markasının ilk defa böylesine farklı bir işe giriştiğini de belirterek ne kadar heyecanlı olduğunu dile getirdi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.