Güncel

Fossil akıllı saat teknolojilerini Google'a satıyor!

Google, akıllı saat teknolojileri konusunda uzman olan Fossil markasını 40 milyon dolarlık yatırım ile satın alıyor. İşte detaylar!

Fossil akıllı saat teknolojilerini Google'a satıyor!

Akıllı saat konusunda seviye atlamak isteyen Google, anlaşılan bu çalışmalarına Fossil'i satın alarak başlayacak. 40 milyon dolarlık satın alım, şimdiden teknoloji dünyasını heyecanlandırmaya yetti. Teknoloji devi Google, akıllı saat piyasasında pek adından söz ettirmeyi başaran bir marka olamadı. Ancak bu konuda teknoloji devinin farklı planları olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. 

Bir yandan Wear OS platformunu geliştirmeye devam eden şirket, şimdi de önemli bir satın alım ile gündeme düştü. Üretici ortağı Fossil’in akıllı saat teknolojilerini satın almak isteyen Google, Fossil’in Ar-Ge ekibinin önemli bir bölümünü bünyesine katacağını duyurdu. Bunun için ise Google, firmaya tam tamına 40 milyon dalarlık bir ödeme yapacak. 

Fossil akıllı saat teknolojilerini Google'a satıyor!

Google, bugüne kadar kendine ait bir akıllı saat üretmekten kaçındı. Ancak bu satın alımın ardından işler tersine dönebilir. Teknolojilerin Google tarafından satın alınması ile birlikte karşımıza bir Pixel akıllı saat çıkması açıkçası bizi pek şaşırtmaz. 

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Wear OS yetkilisi Stacey Burr, Fossil Group’un teknolojisinin ve ekibinin Google’a katılması ile birlikte tüketicinin sürekli gelişen ihtiyaçlarını destekleyeceklerini ve bu konuda farklı çalışmalar ile tüketicilerin karşısına çıkacaklarını belirtti. Bununla birlikte Fossil’in 200 kişilik bir Ar-Ge ekibi firmada çalışmalarına devam edecek. Google'ın şirkete geliştirmeler konusunda destek olacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Google bu ayın sonuna kadar satın alım işlemlerini tamamlamayı planlıyor. Konu hakkında güncel bilgiler paylaşıldıkça sizlere buradan aktarmaya devam edeceğiz. Peki ya siz bu satın alım konusunda ne düşünüyorsunuz? Google akıllı saat işine girecek mi dersiniz? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.