Güncel

Mortal Kombat 11 hakkında bilmeniz gereken her şey!

Mortal Kombat 11 hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik. İşte detaylar!


NetherRealm Studios gerçekleştirdiği etkinlik sırasında Mortal Kombat 11 hakkında bir çok bilgi paylaşımında bulundu. Bununla beraber karakter tanıtımları ve açılış videosu da bizlerin beğenisine sunuldu.

Öncelikle ön sipariş vermeniz durumunda Shao Khan karakterine sahip olabilecek ve başlangıçta toplam 26 karakter ile oyuna giriş yapabileceksiniz. Bununla beraber 17 dövüş arenası da bizleri bekliyor. Şu ana kadar doğrulanan karakterler sırasıyla; Scorpion, Sub Zero, Baraka, Shao Kahn, Sonya, Scarlett, Raiden ve Geras olurken Kabal'ın da sinyalleri verildi. 

Sonya karakteri Mortal Kombat 11'e geri dönüyor. Seslendirmesi ise eski UFC şampiyonu Ronda Rousey tarafından yapıldı. Kişiselleştirme seçenekleri ise teçhizatlar, kozmetikler, yetenekler ve yapay zeka hareket tarzında olacak. Injustice 2'de karşımıza çıkan kişiselleştirme özellikleri daha da derinleştirilmiş durumda diyebiliriz.

Bu seçenekler hem oynanış tarzında hem de görüntüde farklılıklar sunuyor olacak ve her bir karakterin farklı varyasyonları bulunuyor. Bu özellikle bir dövüş oyunu için oldukça mutlu edici bir haber. Kişiselleştirme sadece bunlarla da sınırlı olmayacak. 

Mortal Kombat 11 hakkında bilmeniz gereken her şey!

Klaslar teçhizat sistemi ile özelleştirilebilir ve adlandırabilir. Mortal Kombat 10'dan çevre silahları dahil olmak üzere çevre etkileşimleri 11'de de geri dönüyor ve silahlar da yeni bir şekilde geri dönüyor. Ek olarak Fatality sayıları artık hiç olmadığı kadar fazla. Dövüş sırasında bunları sergilemek keyif verici olacak anlaşılan.

NetherRealm Studios'un belirttiğine göre Mortal Kombat 11, bugüne kadarki en kanlı Mortal Kombat oyunu olarak karşımıza çıkacak. Bu yüzden özellikle 18 yaşından küçük oyuncuların bu oyunu deneyimlememesini rica ediyoruz. Gerçi kaç genç bu uyarıya uyuyor Türkiye pazarında işte orası tartışılır. Oyunu ön sipariş edenler için de güzel bir sürprizimiz var. 

Ön sipariş betası 28 Mart 2019'da başlayacak. Koleksiyoncu sürümüne oyunun kopyası, Kombat Pack, Scorpion maskesi, özel çelik kutu ve özel çelik kutu için Mortal Kombat logolu mıknatıs plaka dahil olacak. Özellikle fanları kaçırmayacağı bir kutu içeriği bizleri bekliyor olacak. Henüz koleksiyoncu sürümünün ne zaman Türkiye'de satılacağını bilmiyoruz. 

Mortal Kombat 11 PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC için 23 Nisan 2019'da çıkışını gerçekleştirmiş olacak. NetherRealm Studios tarafından paylaşılan tanıtım videolarına yukarıdaki oynatıcılardan ulaşabilirsiniz. Peki ya siz Mortal Kombat 11 hakkında heyecanlı mısınız bizim kadar? Oyundan beklentileriniz nelerdir? 

Yorumlar
yakup
mortal kombat hayranı ve severek oynadığım oyun olarak şunu demek isterim oyunun içeriği sahneleri ...vb mükkem ötesi zira yumruk attığı zaman çıkan morumsu ışık hiç olmamış o yönünü hiç beğenmedim örnek vermek gerekirse sonya blade dövüşürken morumsu ışık hiç yakışmamış diğer yönleriyle on numara
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.