Güncel

FTX'in FTT token değeri 2023'te %120'nin üzerinde arttı

FTX'in FTT token değeri 2023'te %120'nin üzerinde arttı! Peki sırada ne var?

FTX'in FTT token değeri 2023'te %120'nin üzerinde arttı

Çöken FTX kripto borsasının yerel kripto para birimi olan FTX Token (FTT), ticaret platformunu çevreleyen sorunlara rağmen 2023'te önemli kazanımlar kaydediyor.

FTX'in FTT token değeri 2023'te %120'nin üzerinde arttı

Kaiko tarafından 23 Ocak'ta Finbold ile paylaşılan verilere göre, özellikle FTT, yılın başından bu yana %120'nin üzerinde yükselen beklenmedik bir değer artışı yaşadı.

FTX'in FTT token değeri 2023'te %120'nin üzerinde arttı - Resim : 1

FTT yılbaşından bugüne fiyat tablosu. Kaynak: Kaiko

Varlığın iflas etmiş borsa ile ilişkisine rağmen, FTT son zamanlarda devam eden risklere ilişkin belirsizliğin ortasında sürekli bir mini boğa koşusu yaşadı.

Veriler, FTT rallisinin, tokenin aktif piyasalarının önemli ölçüde 28'den altıya düşmesine rağmen geldiğini gösteriyor. Şu anda FTT pazarları Binance, Huobi, Coinex, Kucoin ve Poloniex'i içermektedir.

Kripto borsası Binance, FTT varlıklarını tasfiye etme kararının ardından FTX'in çöküşüne katkıda bulunduğu iddialarının merkezinde yer alsa da, platform tokenin alım satım faaliyetinin çoğunu oluşturuyor.

FTT rallisinin sürücüleri

Aynı zamanda, FTT ticaret hacmi, 2023 kazançları için bir tetikleyici olabileceğine işaret eden verilerle birlikte önemli ölçüde düşük kalmaya devam ediyor. Bu durumda, likidite eksikliği FTT'nin yükselmesini kısmen mümkün kıldı ve fırsatçı alıcılar, varlığı elden çıkarmaya çalışan yatırımcılardan yararlandı. Ek olarak, token, büyük alım satım işlemleriyle ilgili neredeyse dengeli bir senaryoya tanık oluyor.

FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried aleyhindeki dava devam ederken bile FTT'nin sürdürülebilirliği belirsizliğini koruyor. FTT'deki kazanımların, çöken diğer projelerin  yerel kripto para birimleri ile benzer bir model izlediğini belirtmekte fayda var.

Örneğin, artık çökmüş olan Terra ( LUNA ) ekosisteminin eski zinciri olan Terra Classic ( LUNC ), topluluk önceki zirveleri yeniden kazanmaya çalışırken kaydedilen fiyat artışları aşamaları elde etti.

Genel olarak, bu tür varlıklar, net bir yol haritası ve şeffaf tokenomik olmamasına rağmen yükseldi. Bazı durumlarda topluluklar, FTT gibi belirteçlerin, kısa pozisyonlar gibi girişimlerden yararlanarak Shiba Inu ( SHIB ) gibi meme paralarını taklit edebileceğini umuyor.

Basın zamanında, FTT günlük yaklaşık %3 kayıpla 2,13 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.