Güncel

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi

Bu yazımızda, Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimini sizler için listeledik.

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi

Tüm piyasa değerinin %65 oranında düştüğü kripto para sektörünün tarihindeki en kötü yıllardan birinin ardından, piyasa o zamandan beri 2023'te yükseldi ve değerini 255 milyar doların üzerine çıkardı ve piyasa kapitalizasyonunu tekrar 1 trilyon doların üzerine çıkardı. (Kasım başından beri ilk kez)

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi

Varlıkların çoğunluğunun güçlü performansı göz önüne alındığında Finbold, yatırımcıların Şubat ayında hangi kripto para birimlerine dikkat etmesi gerektiğini belirlemek için sektörü kapsamlı bir şekilde analiz etti.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ( BTC ) 1 Ocak'ta 16.500 dolardan Ocak'ta 23.000 doların üzerine çıktı. Yayınlandığı sırada amiral gemisi dijital varlık, geçen haftaya göre %9,78 artışla 22.882 dolardan işlem görüyordu.

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 1

BTC YTD tablosu. Kaynak: Finbold

Önde gelen birçok kripto tüccarına göre Bitcoin, hala iyi bir yatırım fırsatı sunuyor. Aslında BTC, kripto şüphecisi Peter Schiff'in "HOLDers"a 12 Ocak'ta satmalarını tavsiye etmesinden bu yana %30 arttı; Schiff, o sırada Bitcoin ticaretinin 18.000 doların üzerinde olmasıyla bunun "HOLDers'ın satış yapması için mükemmel bir fırsat" olduğunu tweetledi.

Birkaç endüstri uzmanı, ilk yarıda bir yükseliş eğilimi olması ihtimaliyle, bu kadar uzun süre bu kadar ucuz kalmayacağını ve bazı analistlerin dediği gibi, Şubat ayının onu 'iyi bir pazarlıkla' satın almak için son fırsatlardan biri olabileceğini düşünüyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum ( ETH ), yıla 1.197 dolardan başladıktan sonra 2023'e sağlam bir başlangıç ​​yaptıktan sonra şimdi 1.600 doların üzerinde yeşilde işlem görüyor.

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 2

ETH YTD tablosu. Kaynak: Finbold

Beklenen bir sonraki Ethereum blok zinciri yükseltmesi, Şangay Yükseltmesi Mart 2023'te gerçekleşecek ve birçok kişi, Ethereum'un fiyatının, Ethereum Birleşmesi öncesinde gerçekleşen 'söylentileri satın al, haberleri sat' etkinliğine benzer şekilde, bundan önce tırmanmasını bekliyor olacak.

Bir blockchain yazılım geliştirme şirketi olan Alchemy, 17 Ocak'ta yayınladığı bir raporda, 2022'nin dördüncü çeyreğinde Web3'ün ilerlemesini ayrıntılı olarak açıkladı. ana ağ.

Artış göz önüne alındığında, ek merkezi olmayan uygulamalar (dApps) yakında piyasaya çıkabilir, bu da akıllı sözleşmelerdeki artışın ETH'nin fiyatını yönlendiren bir faktör olduğuna işaret edebilir.

Shiba Inu'nun (SHIB)

Köpek mem kripto tokeni Shiba Inu ( SHIB ), 2023'e sağlam bir başlangıç ​​yapan bir diğer isim. 20 Ocak verilerine göre, Shiba Inu, kısa ve uzun vadeli getirilere dayalı olarak en çok değer kaybeden varlıklar arasında yer alıyor.

Shiba Inu'nun büyümesine, iyimser bir kripto pazarı ve ekosistemindeki olumlu gelişmeler yardımcı olmuş olabilir; örneğin, SHIB ekibi uzun zamandır beklenen 2. katman blok zinciri Shibarium'un onu Şubat ayında izlenecek tokenlardan biri haline getirmesi gibi temel kavramları ortaya koyuyor.

Şu anda Shiba Inu, son 24 saatte %0,53 ve önceki haftaya göre %16,86 artışla 0,00001207 $'dan işlem görüyor.

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 3

SHIB YTD tablosu. Kaynak: Finbold

Solana (SOL)

Solana'nın ( SOL ) değeri, piyasa değeri %70 oranında düşen FTX'in çöküşünden en çok etkilenenlerden biriydi; yine de ağ sağlığı tutarlı kaldı. Solana DeFi, artan talebi daha iyi destekleyebilmek ve karşılayabilmek için şimdi daha da güçlendirmek amacıyla FTX ile ilgili olmayan entegrasyonlardan geçiyor.

Dahası, Solana'nın NFT sahnesi hızla genişlemeye devam ediyor ve GameFi gibi yenilikler meyvelerini vermeye yaklaşıyor. Solana'nın fiyatı Ocak başındaki 10$'ın hemen altından toparlanarak 23 Ocak itibarıyla geçen hafta %7 artışla 24$'ın üzerinde işlem gördü.

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 4

SOL haftalık grafik. Kaynak: Finbold

Polkadot (DOT)

Web3 birlikte çalışabilirlik platformu Polkadot ( DOT ) için güncellemeler yapıldı. Polkadot'un yaratıcısı Gavin Wood, Twitter'dan yaptığı açıklamada Polkadot XCM 3. sürümünün tam 15 aylık bir çalışmanın ardından çıktığını bildirdi.

Bunun bir sonucu olarak köprüler, zincirler arası kilitleme, değiş tokuşlar, NFT'ler, koşullu ifadeler ve bağlam izleme mümkün hale gelir. Buna ek olarak, farklı zincirler, akıllı sözleşmeler ve NFT'ler arasında birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlıyor.

Ek olarak, bir rapora göre Polkadot, tam zamanlı geliştiricileri, gelişiminin benzer bir aşamasında diğer herhangi bir blok zincirinden çok daha yüksek bir oranda işe alabildi. Polkadot'taki tam zamanlı geliştiricilerin sayısı Ocak 2018'den bu yana hızla arttı; ağ şimdi beş yıl öncesine göre 16 kat daha fazla.

Şu anda DOT, geçen hafta %13,95 artışla 6,50 dolardan el değiştiriyor ve ağdaki artan gelişmelerle birlikte Şubat ayında izlenecek kripto para birimleri listemize girdi.

Şubat 2023'te satın alınacak en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 5

DOT haftalık grafik. Kaynak: Finbold

Söz konusu kripto para birimlerinin zorlu piyasa koşullarına rağmen değerlerini korumuş olması, onları 2023 Ocak ayı boyunca yatırım yapmak için en umut verici dijital varlıklardan biri olarak nitelendiriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.