Güncel

Galatasaray'ın NFT'si ilk kez kendini gösterdi

Galatasaray son paylaşımında yakında çıkacak olan NFT'sine bir bakış sundu. İşte detaylar.

Galatasaray'ın NFT'si ilk kez kendini gösterdi

Galatasaray,  NFT geçtiğimiz günlerde dahil olmuştu. Kulüp İlk koleksiyonunu 1 Ekim itibariyle sundu. Fenerbahçe'nin sunduğu coinin anında tükenmesi gibi Galatasaray NFT'si de 1 dakika içinde tükendi. 

Bu gelişmeden sonra Galatasaray, yaptığı paylaşımla NFT‘sini de ilk kez gösterdi. Koleksiyona ilgi şimdiden oldukça yoğun diyebiliriz. Kulüp taraftarlardan gelen rekor ilgi için teşekkürlerini sundu.

Galatasaray'ın NFT'si ilk kez kendini gösterdi

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Galatasaray (@galatasaray)'in paylaştığı bir gönderi

Kripto para artık o kadar yaygınlaştı ki olaya spor kulüpleri de dahil olmaya başladı. Bu kapsamda Galatasaray'ın yeni NFT'leri de yarın piyasaya sürülecek. Daha önceki sürümden kar eden kulüp aynı çizgide ilerlemeye karar vermiş görünüyor. Legendary Ali Sami Yen koleksiyonu olarak duyurulan NFT‘ler sayesinde kulüp kısa sürede kar elde etmişti. İlk sürümde piyasaya sadece 100 adet sürülmüştü. Elde edilen başarının ardından kulüp bu yönde çalışmalarına devam etmek için kolları sıvadı. Kulüp yeni serisini 8 Ekim'de piyasaya sürecek. Yine Ali Sami Yen odaklı olacak proje için Mythical adı kullanılacak. Kulüp yeni koleksiyonu ilk kez Instagram üzerinden gösterdi ve taraftarlara "beklemede olun" çağrısında bulundu.

Yeni NFT'nin satış fiyatı ise henüz belli değil. Ayrıca serisinin kaç adetten oluşacağı da henüz açıklanmadı. Yarın yani 8 Ekim'de kulübün yeni NFT'siyle ilgili bütümn detaylar ortaya çıkacak. Mythical Ali Sami Yen serisinin ardından bir koleksiyon daha gelecek. Kulüp bu koleksiyonu da 15 Ekim‘de duyuracak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.