Güncel

Game of Thrones hayranlarına George R.R. Martin'den darbe!

Game of Thrones dünyasını anlatan The Winds of Winter'ın 2018'de çıkmayacağı ortaya çıktı.

Game of Thrones hayranlarına George R.R. Martin'den darbe!

George R.R. Martin deyince aklımıza hemen Game of Thrones geliyor. Onun yarattığı Westeros'u televizyona taşıyan dizinin fenomen hale gelmesi hiç de uzun sürmemişti.

Dünyanın en popüler dizileri arasında yer alan yapım, başlangıçta kitaplarla paralel bir şekilde ilerliyordu. Fakat Martin'in altıncı kitabı yetiştirememesiyle dizi kendi yoluna gitmeyi tercih etmişti. Bu da hem dizi hem de kitap serisi için kırılma noktası olmuştu. 

Game of Thrones dünyasını yakından takip ediyorsanız George R.R. Martin'in sözünü tutma konusunda pek başarılı olmadığını fark etmişsinizdir. Ünlü yazar altıncı kitabı seneler önce bitirmeyi planlıyordu ancak işler istediği gibi gitmedi. Ertelene ertelene The Winds of Winter'ın 2018'de çıkacağı söylenmişti. Son gelişmelere bakılırsa bu pek mümkün olmayacak.

Çalışmalarına dair tüm gelişmeleri kendi blogu üzerinden paylaşan George R.R. Martin bu kez The Winds of Winter hakkında konuştu. Durumu "Hayır  The Winds of Winter gelmiyor. En azından bu sene içinde gelmeyecek. Bu yüzden The Winds of Winter'ı beklemeye devam etmeniz gerekecek." sözleriyle konuyu özetledi. Ardından 20 Kasım'da çıkacağı duyurulan Fire & Blood'ı tanıttı. Burada Westeros'un Targaryen krallarını anlatacağını ifade etti.

Açıkçası George R.R. Martin'in bu tavrı hiç de şaşırtıcı değil. Özellikle de altıncı kitabın senelerdir beklenildiği düşünülünce...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.