Güncel

GameStop yine kazandırdı! Hisseler yüzde 100 arttı!

GameStop borsayı karıştırmaya yine devam ediyor. GameSpot'un hisseleri bir günde yüzde 100 artarak yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı.

GameStop hisselerini tutabilene aşk olsun!

Borsa çalkalanmaya devam ediyor. Reddit'te kullanıcıların örgütlenmesi ile bir anda hisseleri fırlayan GameStop, bu manipülasyondan sonra kendi yerine gelmişti. Ancak Çarşamba günü piyasa kapanmadan önce, video oyunu perakendecisi GameStop'un hisseleri yükselmeye başladı. Yüzde 100 artış ile GameStop'un hisseleri 91,71 dolardan kapandı.

GameStop’un finans müdürü Jim Bell, dün aniden işten ayrıldığını duyurdu. Insider, şirketin yönetim kurulunun yöneticiye olan "inancını kaybetmesinden" sonra artık dostane olamayacağını bildirdi. Bu istifanın yükselişte büyük etkisi olabilir. 

Anlayacağınız bu sefer Reddit'teki kullanıcıların manipülasyonu ile GameStop'un hisseleri yüzde 100 artmadı. Finans müdürü Jim Bell'in firmadan ayrılması hisselerin fırlamasına neden oldu.

Çarşamba gününü 91 dolardan kapatan GameStop hisselerinin bugün kaç dolardan açılacağı henüz öngörülemiyor. Piyasa bazen böyle olaylara ani tepkiler verip yükselebilir ve sonrasında ise eski yerine gelebilir. Ortada manipülasyonun olmadığı ortada. Bu yüzden hisselerin Şubat başındaki gibi 350 dolar seviyelerine çıkmayacağı söyleniyor.

GameStop

Kripto para piyasası ve GameStop olayları derken borsa şu sıralar feci halde karışmış gibi görünüyor. Yeni bir düzenin oluştuğu aşikar. Ancak bu düzene geçişte bir çok firmanın iflasını görebiliriz. Bakalım ilerleyen günlerde GameStop benzeri bir olay ile daha karşılaşacak mıyız?

Yorumlar
O ZAMAN YARIN TAVAN
borsayı kumarhaneye çevirdi namussuzlar bist de öyle
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.