Getir süpermarket açtı! Şimdi BİM düşünsün!

Şu anda faaliyette olduğu ülke sayısı 8 olan Getir, Hollanda’da ilk fiziksel marketini açtı. İşte detaylar!

Getir süpermarket açtı! Şimdi BİM düşünsün!

Bildiğiniz gibi Getir Türkiye’nin göğsünü kabartmaya devam ediyor. Pek çok dünya kulübünün forma sponsoru olan Getir, son olarak Portekiz’de de faaliyete geçmişti. Daha önce İngiltere, Hollanda, Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya gibi pazarlara da giriş yapan şirketin böylece hizmet verdiği ülke sayısı Türkiye ile de beraber 8’e çıkmıştı.

Getir süpermarket açtı! Şimdi BİM düşünsün!

Getir bir süre önce Amsterdam’ın estetiğini bozduğu suçlamaları ile karşı karşıya kalmıştı. Bundan kısa süre sonra aksiyon alan şirket, depolarının camlarını sanat galerisi haline getirmişti. Böylece Hollanda’ya da kısa sürede uyum sağlayan Getir, bu sefer de süpermarket işine girdi. Şirketin Amsterdam’da bulunan bir deposunun imar planına uymaması sonrası ilgili depoyu süpermarkete çevirdiği ifade edilenler arasında yer alıyor.

Getir süpermarket Türkiye’ye gelir mi?

Şimdi ise kafalarda bu soru var. Ülkemizde de hizmet veren Getir, fiziksel süpermarketlerini Türkiye’de de açar mı? Tabii bunun için ilk olarak şirketin Amsterdam’da açmış olduğu fiziksel marketin başarılı olması gerekiyor. Eğer Getir bu alanda da başarıyı yakalarsa ilerleyen süreçlerde süpermarketlerine yenilerinin de eklenmesi sürpriz olmaz. Zira kısa süre içerisinde çok fazla pazara hakim olmaya çalışan bir şirketin kendisine en yakın iş olan süpermarket alanına giriş yapması çok da şaşırtıcı olmayacaktır.