Güncel

Ghost of Tsushima satış rakamlarıyla sektöre damga vurdu!

Las Vegas'ta gerçekleşen Consumer Electronic Shows 2022'de sunum yapan Sony, Ghost of Tsushima oyununun dünya çapında 8 milyonun üzerinde kopya sattığını duyurdu!

Ghost of Tsushima satış rakamlarıyla sektöre damga vurdu!

Sony Interactive Entertainment tarafından 2020 yılının Temmuz ayında yayınlanan aksiyon ve macera oyunu Ghost of Tsushima, PS5 platformundaki satışların da etkisiyle dünya çapında 8 milyon satmayı başardı. İşte detaylar!

Ghost of Tsushima satış rakamlarıyla sektöre damga vurdu!

2020 yılında Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon ve macera video oyunu olan Ghost of Tsushima'nın dünya çapındaki satış rakamları 8 milyon adedi aşma başarısı gösterdi. Sony de, Ghost of Tsushima oyununun dünya çapında 8 milyonun üzerinde kopya sattığını doğruladı.

Ghost of Tsushima piyasaya çıktığı ilk üç gün içinde toplam 2.4 milyon satış rakamına ulaşarak büyük bir başarı göstermişti. Ayrıca oyun PS4 tarihinin en hızlı satan oyunu olarak adını altın harflerle yazdırmıştı. Bu durumu dikkate aldığımızda 8 milyonu aşan toplam satış başarısı Sony için pek de şaşırtıcı olmasa gerek.

Henüz oyunun geliştiricisi tarafından, yapımın devam oyununa dair herhangi bir duyuru yapılmadı. Ancak Sony'nin, Ghost of Tsushima oyunun başarısından yararlanmak için yapımın bir sinema adaptasyonu üzerinde çalışıyor olduğunu ayrıca belirtelim. Ghost of Tsushima 2‘nin ise 2023 yılında duyurulması bekleniyor.

Oyunu bilmiyor ve merak ediyorsanız aşağıdaki videodan oyun hakkında fikir edinebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.