Güncel

Google çöken hizmetleri hakkında açıklama yaptı!

Google, yaşanan aksiliğin teknik sorunlardan kaynaklandığını belirterek sorundan etkilenen tüm kullanıcılardan özür diledi.

Google çöken hizmetleri hakkında açıklama yaptı!

Google, dün büyük bir problemle karşı karşıya kaldı. YouTube başta olmak üzere Google Drive, Gmail, Google Meet, Google Dokümanlar, Google Arama, Google Play, Google Home, Google Haritalar ve diğer Google hizmetlerinin bir süre kullanım dışı kalmasının ardından kullanıcılar sorunun nedenini merak etmeye başladı. 

Google çöken hizmetleri hakkında açıklama yaptı!

Google hizmetlerinin kısa bir süre çökmesinin ardından, Google basın dairesinden konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, teknik sorunlar nedeniyle hizmetlerin çöktüğü, ardından bir süre sonra tüm Google hizmetlerinin yeniden aktif olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili ek olarak Google, "Dün, dahili depolama kotasındaki sorunlar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını gerektiren hizmetler hata verdi. Şu anda tüm hizmetler yeniden çalışmaya başladı" ifadelerine yer verildi. Ayrıca yaşanan sorundan etkilenen tüm kullanıcılardan özür dileyen Google, bu durumun gelecekte bir daha yaşanmaması için çalıştıklarını söyledi.

Google çöken hizmetleri hakkında açıklama yaptı! - Resim : 1

Google hizmetlerine sadece Türkiye'de mi erişim sıkıntısı yaşandı?

Google hizmetlerinin bir süre boyunca erişilemez olması, kullanıcıları akıllarına Türkiye'de Google hizmetlerine ilişkin bir engelleme yapılıp yapılmadığı sorusunu getirmişti. Ancak sorunun kısa süre içinde dünya genelinde yaşandığı anlaşıldı. Erişim sorunlarının Avrupa ağırlıklı olduğu ve Türkiye'ye özel bir erişim sorununun bulunmadığı ortaya çıktı.

Yorumlar
nur
you tube nezaman istesem hep açılıyor şarkılar dinliyorum yalnız hep seren serengilve cengiz semerci ile açılıyor
Cevapla
akif tınaz
çökme falan yok işine öyle geliyor çöktü diye kurtaracağını sanıyor
Cevapla
💎G@kko💎
Gogıl bele giderse eski bi platform oluccu illaki yerine yeni alternatifler çıkıccı
Cevapla
ahmet
google yalan soyluyor. youtube acilmadigini gorunce hemen vpn ile denedim hemen acildi
Cevapla
Sss
Derdinize..
s2mle100les
yoo biz denedik girmedi vpnde
Ahmet Uludağ
Niye milleti kandırma peşindesin VPN le de açılmıyordu sadece gizli sekmede açılıyordu
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.