Güncel

Google Earth ile, annesinin yerini buldu!

25 yıllık ilginç hikaye ve mutlu son...

Google Earth ile, annesinin yerini buldu!

İnternet tarihi boyunca bir çok ilginç hikayeye tanıklık yapıyor, şahit oluyoruz... Bunlardan birisi de geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Teknolojinin her geçen gün hayatımızdaki yeri ve öneminin büyüdüğü aşikar.

Aynı paralellikte devam eden TEKNOLOJİ geçtiğimiz günlerde kuyuya düşen bir çocuğun hayatını kurtarmıştı hatırlarsanız. Bu olayda ise 5 yaşındayken kaybolan ve yetimhanelerde yetişen Saroo Brierley'in acıklı hikayesi yer alıyor.

1334589386_34.jpg

Olayın üstünden tam 25 yıl geçti, Saroo Brierley, çocukluğunun geçtiği bölgeyi ve yetiştiği yetimhaneyi Google Earth'tan bularak gerçek anne ve babasını aramaya devam etti. Tazmanya'lı bir çift tarafından evlatlık edinilen Brierley, öz anne ve babasının izini hiç bırakmamıştı.


Geçmişe dair hatırladığı yarım yamalak anılarla yola koyulan Brierly 14 saatlik bir tren yolculuğunu hatırlıyordu, trenin ortalama hızını 14 saatle çarpan Brierly evinden 1.200 metre uzaklıkta olduğunu ileri sürdü. Daha sonra Google Earth başına geçerek evinden 1200 metre uzaklık ve çaptaki şehirlerin listesini çıkardı ve çocukluğunun geçtiği o kasabayı aradı. Brierley, sonunda öz annesine kavuşmuş, ilginç koşuşturması son bulmuştu

1334589420_997712-saroo.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.