Güncel

İşte Apple'ın çalışma karargahı!

Apple'ın ürünlerini tasarladığı çalışma karargahını görmek ister misiniz?

İşte Apple'ın çalışma karargahı!

Apple, iPod, iPhone ve iPad gibi cihazlarla bir fenomen haline geldi. Peki Apple markasının çalışma binasının iç halini hiç gördünüz mü?

1334585684_applecupertino-3.jpg

1976 yılında California eyaletinin Cupertino şehrinde kurulan Apple, 1977 yılında anonim bir şirket olarak yapılandırmasına devam edildi. Şirket 1977 yılında Apple Computer adını aldı. Apple Computer firmasının adındaki Computer ifadesi 2007 yılında atılarak Apple ismiyle yoluna devam etti.

Apple'ın Cupertino şehrinde Apple Campus adında 130.000 metrekare bir alan üzerine inşa edilmiş altı adet karargah binası bulunuyor. Apple'ın araştırma geliştirme ekibi de bu binalar içerisinde faaliyetlerini sürdürüyorlar. Apple bu binaları inşa ederken çalışma alanından çok çalışanlarının iş dışında da eğlenceli bir vakit geçirmesini sağlayacak tasarımlar yapmış.

Apple Kampüs'te şirket çalışanları çalışma saatleri dışında masa tenisi veya basketbol gibi sporlarla uğraşıp eğlenceli vakitler geçirebiliyorlar. Sanırım başarının sırrı Apple ekibinin çalışmalarını yaptığı bu ortamlara bağlı.

Apple karargahının görüntülerini merak ediyorsanız aşağıdaki vereceğim linkten galerimize giderek resimleri inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.