Güncel

İstanbul Üniversitesi’nden FATİH Projesi’ne Büyük Destek

17 Nisan 2012 tarihinde İÜ Rektörlüğü Doktora Salonu’nda protokol imzalanacak.

İstanbul Üniversitesi’nden FATİH Projesi’ne Büyük Destek

İstanbul Üniversitesi ile İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü arasında ortak bilimsel çalışmaları ve eğitim-öğretim işbirliğini kapsayan işbirliği protokolü, 17 Nisan 2012 tarihinde İÜ Rektörlüğü Doktora Salonu'nda imzalanacaktır. Protokol imza töreni İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve İstanbul Millî Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

1334504856_fatih-projesi-ile-tanistilar.jpg

Protokol kapsamında "9. Sınıf MEB Türk Edebiyatı Z-Kitap Projesi, "Türk Dili ve Edebiyatı Akademisi Projesi", "FATİH Projesi'nin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi", "Şehir-Kültür -İSTANBUL Portalı Projesi" konularında işbirliği yapılacaktır.

Ülkemizde, yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığının geliştirip uygulamaya koyduğu "yenilikçi projelerle" önemli hedefler ortaya konmuş ve eğitimde köklü değişiklikler planlanmıştır. Bu protokoldeki çalışmalarda, İstanbul Üniversitesi bu değişim sürecine gerek bilgi birikimiyle gerekse uzaktan eğitim konusunda ortaya koyduğu "yenilikçi" yaklaşımıyla katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
Projeler kapsamında yapılacak çalışmaların "FATİH" projesine önemli ölçüde katkılarda bulunması beklenmektedir.

TARİH: 17 Nisan 2012

YER: İÜ Rektörlüğü Doktora Salonu/İÜ Beyazıt Yerleşkesi

SAAT: 09.00

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.