Google Glass'ın üretimi Amerika'da gerçekleşebilir

Hakkında birçok spekülasyon yapılan gözlükler için üretim aşamasına geçilirken, yapımın Amerika'da sağlanacağı iddia ediliyor.

Google Glass'ın üretimi Amerika'da gerçekleşebilir

Obama hükümetinin son seçimlerde sıklıkla dile getirdiği noktalardan biri de dev şirketlerin üretim noktasında Amerika’ya ağırlık vermesini istemesiydi. Bilindiği üzere başta Apple ve Google olmak üzere birçok dev şirket, üretim noktasında iş gücü daha düşük ücrete sahip ülkeleri tercih etmekte.

Son dönemde üretimin Amerika'ya kaydığı bazı ürünler var. Bunlardan biri de Google Glass olacak görünüyor. Geçtiğimiz yıl Google I/O etkinliğinde ilk defa görücüye çıkan, teknolojik gözlükler birçok alanda sunduğu hizmetle kolaylık sağlamakta. Hakkında eleştirilerinde yapıldığı gözlükler için sonunda üretim aşamasına geçiliyor.
1364452664_google-glass-hits-the-catwalk-0.jpg

Son gelen iddialar gözlüklerin Kaliforniya eyaletinin Santa Clara şehrinde yer alan Foxconn fabrikasında gerçekleştirileceği yönünde. Google daha önce Nexus Q isimli medya akış cihazını da Amerika’da üretmişti.

İlk aşamada hacimli üretimin ne seviyede olacağı belli değil. Fakat Nexus telefon ve tabletlerde gördüğümüz hacimli üretimin Google Glass’ta yer bulmasına şu an için ihtimal verilmiyor. Gözlük için iddia edilen satış miktarının ise 1500$ (2700 TL) seviyesinde olması bekleniyor.