Güncel

Google Hangouts tarihe karışabilir

Ortaya atılan iddialar gerçekse anlık mesajlaşma yazılımı Google Hangouts 2020 yılında kapatılacak.

Teknoloji devi Google bir hizmetini daha sonlandırmaya hazırlanıyor. İddialar gerçek olursa firmanın 2013 yılında kullanıma sunduğu ancak bir türlü popüler olamayan anlık mesajlaşma yazılımı Google Hangouts, 2020 yılından itibaren son kullanıcının hizmetinden kaldırılacak.

Google Hangouts tarihe karışabilir

9to5Google sitesinin iddiasına göre Hangouts özelliği 2020 yılından sonra sadece kurumsal olarak kullanılabilecek. Yani servis son tüketici tarafından kullanılamayacak. Muhtemelen bu tarihten sonra bir yıl daha kullanımda kalacak olan Hangouts bir değişiklik olmazsa 2021 yılında tamamen sonlandırılacak.

Bugüne kadar Hangouts uygulamasını popüler hale getirmek için çok uğraşan Google, bazı servislerinde olduğu gibi bunda da başarılı olamadı. Kullanıcıların pek tutmadığı Hangouts, Gmail açıldığında otomatik olarak yükleniyor. Buna rağmen kullanıcı sayısını artıramayan servisin 2020 yılında tarih olması mantıklı görünüyor. Yine de bunun resmi bir açıklama olmadığını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.