Güncel

Google Haritalar yeni özelliklere kavuştu

Google'ın Haritalar servisi toplu taşımaya yönelik iki yeni özelliği kullanıma sundu.

Google Haritalar yeni özelliklere kavuştu

Dünya çapında en çok kullanılan navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar, iki yeni özelliğe kavuştu. Özellikle toplu taşıma kullananların işine yarayacak bu iki yeni özellikten biri toplu taşımada kullanılan otobüsler için canlı trafik bilgisi gösterecek.

Google Haritalar yeni özelliklere kavuştu

Google Haritalar'a eklenen ikinci özellik ise tramvay, metro ve otobüslerin daha önce yapılan sürüşlerini baz alarak araçların yoğunluk oranlarını gösterecek. Bu sayede kullanıcılar otobüse binerken veya bir sonraki otobüsü tercih ederken daha bilinçli bir şekilde karar verebilecek.

Toplu taşımaya kullananların işine yarayacak bu özellikler ilk etapta ABD'de kullanıma sunuluyor. Yeni özelliklerin ilerleyen dönemde diğer ülkelerde de kullanılması bekleniyor.

Yorumlar
Levent
Yandex navigasyon kullanıyorum, interaktif özelliği var. Diğer sürücülere irtibat halinde olunabiliyor. Her iki sistemimde kendine göre avantajları var.
Cevapla
BAYRAM ÜSTÜNDAĞ
Yolların hız limitlerini ve kaç km hızla gidildigini neden gösterilimiyor diger progranlarda bu özellik var.
Cevapla
fatıh
yeni sürümlerde bu var artık dikkatli bak sol alt köşede
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.