Güncel

Google I-O etkinliğinde hayal kırıklığı

Google I/O etkinliği beklendiği gibi olmadı.

Google I-O etkinliğinde hayal kırıklığı

Google tarafından düzenlenen I/O etkinliğinde, her yıl Google'in yeni hizmetleri ve ürünleri tanıtılıyor. Google I/O etkinliği başlamadan önce birçok söylentiler olmuştu ve Google'ın oldukça yeni ürünlerini bu etkinlikte tanıtacağı iddia edilmişti. Ancak hiç bir şey beklendiği gibi olmadı.

Zaten Google'ın Chrome ve Android başkanı Sundar Pichai, bir kaç gün önce iddia edildiği kadar yeni donanımın tanıtılmayacağını ancak heyecan verici tanıtımlar olacağını söylemişti. Dediği gibi çoğu beklenen ürün ve yazılım bu etkinlikte tanıtılmadı.

1368696412_google-io.jpg

Dün başlayan Google I/O etkinliği kapsamında genelde kullanıcılar ve geliştiriciler üzerinde duruldu. Üç saatlik açılışta dikkate değer duyurular ile doluydu ama donanım hakkında çok az konuşuldu. Dikkate değer olarak gördüğümüz Galaxy S4 Google Edition, yüksek özellikli Chromebook Piksel dahil olmak üzere bir grup Chromebooks, tüm Google I / O katılımcılarına sunuldu.

Ayrıca Google bu etkinlikte, Google Play Games oyun servisi, Google Play Music All Access, Android Studio, Google Play hizmetleri, yenilenmiş Google Maps ve Google Hangouts gibi yeniliklerini duyurdu.

Peki beklenen ama tanıtılmayan ürünler hangileriydi?

Yeni nesil Nexus 7'nin bu etkinlikte tanıtılabileceği söylenmişti ama tanıtılmadı.

32 GB Nexu 4 modelinin bu etkinlikte tanıtılması bekleniyordu.

Diğer bir söylenti de Motorola yapımı X Phone tanıtılacağı yönündeydi.

Giyilebilir bilgisayar teknolojisi Google SmartWatch akıllı saatin bu etkinlikte tanıtılması bekleniyordu.

Tabii ki bu demek değil bunlar tanıtılmayacak. Bu yıl bitmeden bu modellerin tanıtılması bekleniyor.

Yorumlar
opdima
Yıl bitmeden de bir zahmet tanıtsınlar! Yalnız anlayamadığım Nexus 4'ün geliştirilmiş modelinin bu etkinlikte tanıtılacağı neredeyse kesin gibiydi ama tanıtılmadı. Kesin gibiydi diyorum çünkü zaten sonbaharda adamlar Nexus 5'i tanıtacaklar. E peki ne zaman piyasaya sunmayı planlıyorlar acaba yeni Nexus 4'ü? Çok yakın olursa tanıtımı Nexus 5'in tarihine, satış konusunda yeterli başarıyı yakalayamazlar bence.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.